БФ «Восток SOS» увійде до Координаційного волонтерського штабу при Луганській облдержадміністрації.

Учора, 21 липня 2023 року, начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор
анонсував створення Координаційного волонтерського штабу під час круглого столу з представниками громадських та благодійних організацій. Метою діяльності є напрацювання злагодженого механізму дій для забезпечення гуманітарних потреб вимушених переселенців з Луганщини, а також ефективна взаємодія під час деокупації.

На зустрічі виконавча директорка БФ «Восток SOS» Юлія Красільникова поділилася досвідом роботи фонду на деокупованих територіях Херсонщини, Харківщини та Донеччини, зазначивши, що пріоритетом є організація повного циклу евакуації. Йдеться про те, щоб не тільки вивозити постраждалих людей, але й надавати їм комфортні місця для подальшого проживання у безпечніших областях країни, забезпечувати доступ до медичної допомоги, надавати психосоціальну та юридичну підтримку.

Окремі виклики пов’язані із евакуацією людей, які потребують догляду, зокрема представників маломобільних груп населення, людей з інвалідністю, людей з інтелектуальними та психічними порушеннями. Наразі державні заклади, де б могли бути розміщені ці люди, – перевантажені, тому наш фонд активно залучає ресурси для відбудови та облаштування додаткових місць, підсилення лікарень та геріатричних пансіонатів персоналом, забезпечення їхніх першочергових потреб.

«Деокупація територій обов’язково має супроводжуватися масовою евакуацією населення. Навіть тих людей, чиї будинки вціліли, варто було б тимчасово вивозити з населених пунктів на час, поки проводиться первинне розмінування, відновлюється постачання газу, води та електроенергії, запускається робота соціальних служб. Люди, які перебували на окупованих територіях, потребують якнайшвидшого медичного огляду, психологічної реабілітації, їм потрібен час на те, щоб відчути себе у безпеці, і завдяки якнайшвидшій евакуації до шелтерів, облаштованих належним чином, ми можемо допомогти їм у цьому», – додала Юлія Красільникова.

«Покладаємо надії, що створення Координаційного волонтерського штабу сприятиме згуртуванню зусиль у підготовці до деокупації Луганщини. Пріоритетом має стати відбудова та оснащення місць колективного проживання, щоб люди, які залишилися без житла, змогли у гідних умовах налагоджувати побут на новому місці. Також важливо мати регулярно оновлювану інформацію про ситуацію у прифронтових областях, координувати розподіл гуманітарної допомоги так, щоб переселенці отримували її на місці тимчасового проживання», – зазначила голова правління фонду Катерина Скрипова.

Благодійний фонд «Восток SOS» з 2014 року надає всебічну допомогу постраждалій від війни Луганщині. Під час повномасштабного вторгнення активно залучає ресурси для системної підтримки переселенців, зокрема освітян та громадських активістів, які потребують не тільки гуманітарної допомоги, але й психологічного та юридичного супроводу.

Фото – Луганська обласна державна адміністрація.

Новини