БФ «Схід SOS» продовжує зустрічати людей і чотирилапих, які покинули ТОТ 

Близько 6 місяців команда Благодійного фонду «Схід SOS» щодня зустрічає українців і українок поблизу пункту пропуску у Сумській області, що межує з кордоном рф. Це єдиний гуманітарний коридор, яким із тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини можна потрапити на підконтрольну Уряду України територію. 

Люди долають важкий і довгий шлях, пори це не залишають домашніх улюбленців. Везуть всіх: котів, собак, папуг, хом’яків тощо. 

«Днями зустріли жінку з Енергодару, вона була з котом Персиком. Від стресу він не їв декілька діб і не ходив у туалет. У жінки був лише сухий корм, тож ми купили ще й вологий, його коти полюбляють більше. Персик не зміг поїсти через пережитий стрес. Ми його доглядали допоки власниця проходила перевірку документів. Пізніше дізналися, що кіт поїв у шелтері в Сумах, там він відчув безпеку», – розповіла психологиня фонду Юлія Талапова. 

За час роботи на пункті перетину команда зустрічала й родину, яка вивезла 6 котів з окупації. Українці та українки також рятують від загарбників собак усіх порід і розмірів. Серед них хаскі, бульдоги, вівчарки та інші великі улюбленці. Їм всім необхідна увага та догляд волонтерів, допоки господарі проходять перевірку документів. 

«Ми робимо все, аби перебування людей було комфортним: разом із партнерами надаємо гаряче харчування, допомагаємо з логістикою, надаємо першу психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Для дітей обладнана ігрова кімната. Восени з’явився ще один виклик – дощі, люди приїжджають у мокрому одязі. Намагаємося обігріти, висушити та перевдягнути, якщо є можливість», – зазначила Ксенія Удовенко, парамедикиня команди БФ «Схід SOS».

Команда фонду від 2014 року всебічно допомагає постраждалим від російської агресії. Ми цінуємо кожне життя, тож ніколи не нехтуємо порятунком пухнастих улюбленців під час евакуації.

Новини