10 років БФ «Схід SOS»: гуманітарний напрям

З нагоди десятиріччя Благодійного фонду «Схід SOS» ділимося історією гуманітарного напряму. Від 2014 року команда підтримує постраждалі громади, закуповує спорядження для рятувальників, облаштовує укриття, передає обладнання для закладів освіти та охорони здоров’я.

Напрям оперативно надає допомогу у найскладніших ситуаціях. Протягом 2014-2016 років команда забезпечувала речами першої необхідності людей, які залишалися у прифронтових населених пунктах чи втікали від окупації, а згодом почала працювати над системним розвитком громад.

У 2020 році волонтери та волонтерки БФ «Схід SOS» рятували від хвилі масштабних пожеж зокрема й Луганщину, катастрофа знищила сотні гектарів хвойного лісового масиву та населені пункти. Крім того, тоді напрям розгорнув штаб цілодобової допомоги. 

Після початку повномасштабного вторгнення команда значно збільшилася. Під час релокації офісів до міста Ужгород ми винайняли склади для зберігання допомоги, розгорнули лінію фасовки продуктових і гігієнічних наборів. Реалізували й численні проєкти підтримки постраждалих в умовах зими, відсутності води, світла та газу. 

Від 24 лютого 2022 року разом із партнерами здійснювали закупівлю медичного обладнання для Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та Обласного клінічного центру нейрохірургії, неврології Закарпатської обласної ради. Напрям надавав підтримку Ірпінській центральній лікарні, Новомосковській міській лікарні та Токівській амбулаторії, центральній лікарні міста Здолбунів, Курахівській лікарні та Донецькому національному медичному університету.

6 червня 2023 року окупанти підірвали Каховську ГЕС. Тоді ми облаштовували пункти незламності та шелтери, що приймали врятованих, передавали мешканцям постраждалих громад питну воду та необхідні речі. Для рятувальників ДСНС передали мотопомпи, квадроцикли, моторні човни, чоботи та напівкомбінезони. 

Постійно допомагаємо й рятувальникам, які займаються розмінуванням, розбором завалів, ліквідацією пожеж у прифронті. Передаємо необхідне обладнання: гідравлічні домкрати, стабілізаційні упори, освітлювальні прилади, спецрюкзаки для підняття важких конструкцій, чоботи для розміновування тощо. Закуповуємо обладнання та інструменти для обслуговування транспортних засобів. Дбаємо й про безпеку: передаємо кевларові шоломи, індивідуальні комплекти радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Потребуєте підтримки? Заповнюйте заявку у розділі «Потрібна допомога» на сайті БФ «Схід SOS»!

Нагадаємо, з нагоди дня народження фонду ми розповідаємо про всі напрями БФ «Схід SOS», що допомагають жителям України. Наша головна мета – вкотре нагадати про зусилля людей, які сміливо рятують і підтримують інших. Дякуємо, що залишаєтеся з нами та довіряєте. 

Допомагаємо разом!

Новини