Як вберегтися від російської інформаційної атаки?

Ворог чатує не тільки на кордонах, стягуючи техніку та військових, а і в мережі. Проте тут, протистояти йому точно може кожен та кожна з нас.

У рамках нашої рубрики #зберігаймоспокій розказуємо, як вберегтися від хвилі дезінормації. Поради зібрав у брошурі «У випадку надзвичайної ситуації або війни» Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки – https://cutt.ly/LOrwspu.

Пам’ятайте, що усі фейки орієнтуються на наші емоції. Найсильніші з них ― страх, паніка, дезорієнтація. В умовах гібридної війни важливо дотримуватися базових правил інформаційної гігієни й бути особливо пильними до інформації, яку ми отримуємо та поширюємо.

Як вберегтися від дезінформації? Поради для кожного і кожної:

  • Мета поширювачів дезінформації – посіяти паніку, послабити нашу волю до оборони. Не допомагайте їм, допомагайте собі: зберігайте самоконтроль і не поширюйте інформацію емоційного характеру в соцмережах.
  • Україна захищається та продовжує боротьбу за свою територію. Якщо ви чуєте протилежне – це неправда. Вас хочуть деморалізувати.
  • Не вірте і не поширюйте інформацію з сумнівних джерел. Правдива інформація – на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.
  • У жодному разі не поширюйте інформацію про переміщення українських військ. Ви можете нашкодити тим, хто захищає вас і державу.
  • Україна веде оборонну війну на своїй території. Повідомлення про нібито обстріли мирного населення українськими військовими – неправда. Ворог хоче підірвати вашу довіру до власних захисників.
  • Агресор поширюватиме різні чутки не лише про бійців, а й про військово-політичне керівництво, аби українці не довіряли і йому. Але довіряти не можна саме ворогу – його емоційним провокаціям і повідомленням, які неможливо перевірити. Звіряйте кожну тривожну новину з офіційними джерелами.
  • Інформацію про втрати можуть знати лише органи безпеки та оборони України. Інформація на приватних акаунтах може не відповідати дійсності. Не поспішайте ділитись такою інформацією.
  • Ворог поширюватиме наклепи та «зраду» через свої офіційні чи підконтрольні канали. А може використовувати й інші засоби – прикриватись патріотичними гаслами та українською символікою. Перевіряйте патріотичні на вигляд, але сумнівні повідомлення та заклики.
  • Мета ворога – розколоти українське суспільство зсередини й знищити нашу віру у власні сили. Ми дійсно різні й наші погляди можуть не збігатися, але ми маємо спільну справу – дати відсіч окупанту. Тому зберігайте єдність і підтримуйте одне одного.
Новини