У вересні-жовтні ми підтримали 8 людей, які зіткнулися з жахами полону

За вересень і жовтень 2021 року Восток SOS завдяки підтримці естонської організації MTU MONDO та МЗС Естонії підтримали 8 людей, які зіткнулися з жахами полону, а також труднощами, що виникають вже після звільнення.

Так, ми допомогли купити ліки колишньому полоненому Віталію і його дружині Ірині. Вони обидва пенсіонери-переселенці та нині винаймають будинок у Київській області. Ірині потрібно приймати ліки постійно, а у Віталія іноді загострюються хронічні хвороби.

Також вдалося допомогли родині полоненого Віктора, який тертій рік перебуває в полоні так званої «ДНР». У Віктора старенька мама, дружина і донька. У доньки хронічне захворювання дихальної системи. Крім цього, родина проживає в «сірій зоні» . Тож тривога за долю Віктора посилюється стресом від звуків близького фронту.

Колишньому полоненому Сергію, який родом з Донецька, ми купували тест-смужки для глюкометра. У Сергія цукровий діабет, тож він мусить постійно слідкувати за рівнем цукру у крові.

У експолоненого Василя, якого вдалося повернути на Батьківщину у 2019 році, серьйозні ендокринні порушення. Він уже переніс одну дороговартісну операцію, попереду ще одна. Для підтримки його здоров’я потрібно дотримуватися дієти, приймати вітаміни, багато рухатися та постійно приймати медичні препарати, тож ми намагаємося посильно допомогати йому.

Ми також допомогли 81-річній Людмилі. Людмила теща колишнього полоненого. Людмила була маломобільна, але за допомогою величезних зусиль її доньки Світлани вони втекли з Донецька 3 роки тому через погрози заарештувати Світлану слідом за чоловіком. 2019 року чоловіка Світлани обміняли. Зараз Людмила не мобільна, за нею доглядає донька. Зять намагається прогодувати сім’ю. Людмилі на постійній основі потрібні ліки для підтримки стабільного стану.

Ще одна історія цих двох місцяців – історія колишнього полоненого Сергія. Його обміняли у 2017 році. Чоловік встиг з’їздити на заробітки закордон. Потім повернувся до України, зламав ногу. Перелом виявився серйозним, Сергію поставили апарат Ілізарова, але кістка все одно не зросталася, а потім почалися ускладнення – остеомієліт. Після цього Сергій переніс дві операції, витратив на це всі свої зароблені за кордоном гроші. Протягом усього часу лікування Сергію необхідно приймати купу ліків. Ліки допомагали купувати родичі, але коли стало дуже важко, він звернувся по допомогу до нас.

Ви теж можете допомогти людям, які пережили полон або сім’ям, які ще досі очікують своїх близьких. Зробити це можна, перерахувавши грошову пожерту на наш рахунок: UA893005280000026007455028483.

Проєкт “Поширення програми навчання цифровим навичкам Mondo на школи в кризовому регіоні України і психологічна підтримка постраждалим від кризи в Луганській області.”, що фінансується Міністерством закордонних справ Естонії, впроваджується БФ Восток SOS в партнерстві з естонською організацією MONDO.

Допомагаємо разом!

Новини