Сьогодні БФ «Восток SOS» розпочав міжнародну моніторингову місію.

Сьогодні БФ «Восток SOS» розпочав міжнародну моніторингову місію.

Метою місії є визначення гуманітарних потреб на деокупованих та прифронтових територіях, оцінка масштабів руйнувань та перебіг процесу гуманітарного розмінування. Також важливо дізнатися про досвід людей, які пережили окупацію, дізнатися, із якими викликами вони стикнулися після звільнення територій.

Під час місії заплановані зустрічі із представниками місцевої влади та громадських організацій, що працюють над забезпеченням актуальних потреб, а також спілкування з місцевими жителями.

У перший день команада фонду відвідала села Херсонської та Миколаївської областей, які зазнали значних руйнувань від російських окупантів — Посад-Покровське, Лимани, Лупареве, Олександрівка, Станіслав, Білозерка, Комишани, Благодатне, Мирне, також завітали у Херсон.

«Нам важливо розуміти ситуацію у населених пунктах, які пережили окупацію, та бачити, які процеси відбудови та відновлення вдалося запустити за перший рік після звільнення. Під час моніторингової місії особливу увагу приділяємо доступності для людей соціальних послуг, готовність житлового фонду та інфраструктури до зими, безпекову ситуацію та моральний стан людей, які фактично лишаються у безпосередній близькості до лінії фронту», — зазначила виконавча директорка фонду Юлія Красільникова.

Команда БФ «Восток SOS» за результатами моніторингових виїздів формує публічні звіти для національної та міжнародної адвокації.

Моніторингова місія здіснюється у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини