Сліди смерті та руйнувань: російські воєнні злочини, порушення прав людини та зростаючі потреби в Україні

Зпочатку повномасштабного військового вторгнення в Україну 24-го лютого Російська Федерація постійно та систематично порушувала міжнародне право та права людини. Обстріли та бомбардування з повітря цивільних об’єктів, використання заборонених боєприпасів

(наприклад, касетних), атаки на евакуаційні конвої, медичні установи та медичні транспортні засоби – список порушень довгий, і він росте. Окупація, полон, свавільні вбивства, систематичні згвалтування, катування, обстріли та бомбардування призвели до вбивств та поранень тисяч людей і травматизували мільйони.

Крім того, це призвело до значних ушкоджень цивільної інфраструктури, у тому числі лікарень, шкіл, адміністративних будівель, мостів і приватних будинків. 14 мільйонів людей були змушені втекти зі своїх домівок, з яких 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами, а 6,7 мільйонів шукають притулку за кордоном.

Українська благодійна організація Восток SOS та німецька неурядова організація ДРА провели моніторингову місію з 3-го по 12-е травня 2022-го року. Міжнародна команда, що складалася з членів з України, Німеччини, Франції та Чехії, включно з представницею німецько-швейцарської організації з прав людини Libereco Partnership for Human Rights, моніторила порушення прав людини, порушення міжнародного права та спричинені ними гуманітарні наслідки та потреби в Чернігівській, Київській та Сумській областях. Російські збройні сили залишили ці регіони наприкінці березня 2022-го року, залишивши за собою сліди смерті та руйнувань. Внаслідок цього населення та органи місцевого управління стикаються з викликами, серед яких жахлива гуманітарна ситуація, потреба у відбудові тисяч будинків та важливої інфраструктури та лікування людей. Місія також моніторила ситуацію з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) у Закарпатській області, де велика кількість внутрішньо переміщених осіб перенавантажує місцеві ресурси та інфраструктуру.

Ознайомитися із повним звітом за результатами моніторингової місії можна українською та англійською мовами.

Новини