Провели конференцію для освітян

19 листопада 2022 року відбулася онлайн-конференція для освітян. Разом з учасниками обговорили незламність, адже продовжуємо зберігати право на освіту навіть в умовах великої війни.

«Педагог – це не професія, а стиль життя. Школа – не будівля, а люди в ній. І ми значно сильніші, ніж думаємо», – головна теза всіх учасників заходу. Конференція для освітян є щорічною традицією БФ «Восток SOS». Ми проводимо зустрічі для вчителів, батьків і директорів, з якими співпрацюємо в межах проєкту «Глобальна освіта – знаємо права людини». Більшість шкіл, які представляли освітяни, тимчасово окуповані або перебувають у гарячих точках.

70 учасників і учасниць поділилися власними переживаннями та історіями. Разом ми шукали відповіді на такі запитання:
– Як змінилися школи в умовах війни?
– Завдяки чому вдалося вистояти та продовжити роботу?
– Які виклики постали перед освітніми закладами?
– Чому нас навчила діяльність в умовах повномасштабного вторгнення?


Безліч шкіл, що розташовані у прифронтових і тимчасово окупованих регіонах, зруйновані. Адміністрації по крихтах збирали шкільні громади після виїзду на відносно безпечні території: встановлювали зв’язки з учнями та їхніми батьками, координували роботу вчителів і онлайн-систем. На жаль, чимало педагогів і учнів надалі залишаються в окупації.Всупереч обставинам, навчальні заклади неупинно намагаються покращити роботу: опитують учасників освітнього процесу, обговорюють проблеми та шляхи вирішення, працюють у освітніх базах і автоматизують процеси.

Під час конференції освітяни також мали можливість поспілкуватися із запрошеними експертами:
– Сергій Горбачов – освітній омбудсмен України;
Леонід Сітченко – юрист Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ;
– Valentina Potapova – Голова ЦГП “Альменда”/CCE “Almenda”.

Дякуємо педагогам за героїчну роботу під час війни!


Конференцію провів Благодійний Фонд «Восток SOS у партнерстві з ГС « Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihivі», естонською організацією MTÜ Mondo, за фінансової підтримки Estonian Centre for International Development.

Новини