Продовжуємо міжнародну моніторингову місію у деокупованих та прифронтових територіях

Команда БФ «Восток SOS» продовжує міжнародну моніторингову місію у деокупованих та прифронтових територіях. Учора на Миколаївщині відвідали Первомайське, Максимівку, Партизанське, Благодатне, Снігурівку, Христофорівку, Піски, Костянтинівку, Плющівку, Кашперо-Миколаївку та Баштанку. 

«У населених пунктах, які зазнали значних руйнувань, основні гуманітарні потреби пов’язані з відновленням житла. У Максимівці, Партизанському та Благодатному фактично немає вцілілих будівель, але люди продовжують тут жити. Попри суттєві пошкодження, наводять лад на прибудинкових ділянках, намагаються відновити сараї та літні кухні й поступово шукають можливості ремонтувати будинки. Потребують будівельних матеріалів та, найголовніше, допомоги із ремонтом. Літні та самотні люди самостійно зробити це просто не в змозі», — зазначає виконавча директорка  БФ «Восток SOS» Юлія Красільникова. 

«У населених пунктах, житловий фонд яких не зазнав значних ушкоджень, представники місцевої влади наголошують на інших проблемах. Зокрема на закритті стаціонарних відділень Укрпошти, де місцеві жителі могли оплачувати комунальні послуги, отримувати пенсію та інші соціальні виплати, купувати пресу. Нині тут працюють пересувні відділення, які приїжджають у села двічі на тиждень та надають послуги протягом двох годин», — додає членкиня правління  БФ «Восток SOS» Оксана Куянцева. 

У більшості населених пунктів відсутня питна вода, і її підвіз ускладнений, адже дороги розбиті воєнною технікою окупантів.Також відсутнє автобусне сполучення з найближчими містами, не вистачає медичного персоналу та є потреба у відновленні будівель закладів освіти, лікарень, музеїв, які у першу чергу обстрілювали та грабували російські війська.

Активно проводиться розміновування силами ДСНС  та гуманітарних організацій. Більшість полів лишається не розмінованими, проте аграрії продовжують роботу. 

Команда БФ  «Восток SOS» за результатами моніторингових виїздів формує публічні звіти для національної та міжнародної адвокації.

Моніторингова місія здійснюється у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини