12076933_966411103417027_1166103359_n

З 21 вересня 2015 стартував новий проект «Восток-СОС» “Перезавантаження”: сприяння психологічній адаптації та соціальній інтеграції ВПО в Київській та Луганській областях», який триватиме до лютого 2016. Реалізація проекту стала можливою за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Уряду Японії.

Головною метою «Перезавантаження» є соціально-психологічна адаптація та інтеграція вимушених переселенців в місцеві громади міста Києва та міста Северодонецька шляхом підвищення культури отримання психологічної допомоги через створення психологічних клубів.

«В межах проектної діяльності принциповим стало використання саме непрямих форм соціально-психологічної підтримки громади, оскільки у свідомості цільової групи існує упереджене ставлення до психологічної допомоги (вона потрібна лише психічно хворій людині, ми вже і так якісь не такі), яке обумовлено низьким рівнем обізнаності та актуалізацією внутрішнього страху перед змінами. Використання Клубу в якості форми надання соціально-психологічної підтримки цільовій аудиторії надасть можливість здійснити соціально-психологічний вплив оминаючи психологічний опір, охопити широкий спектр психологічних потреб та покращить інтеграційні та адаптаційні процеси вимушених переселенців,» – пояснює Світлана Тарабанова, координатор проекту.

Робота Клубу буде здійснюватись за такими напрямками:

1) Жіночий клуб «УспішнаЯ». Всього буде працювати шість груп для 72 жінок віком від 25 до 60 років, які самостійно виховують неповнолітніх дітей, багатодітних мам, літніх жінок, які опинилися в скрутних обставинах: три групи працюватиме в місті Київ та три – в місті Северодонецьк, Луганської області.

2) Психологічні студії для чоловіків та жінок ВПО. Така форма надасть можливість за короткий час актуалізувати потребу у вирішенні дезадаптаційних проблем ВПО та сформувати стратегіїї їх вирішення. Студії працюватимуть в місті Кієві.

3) Дитячий психологічний театр ляльок «ПараЦікавих». Робота психологічного театру буде проходити таким чином: дві групи (діти віком від 9 до 12 років, від13до 16 років) в місті Київ та дві групи (діти віком від 9 до 12 років, від13до 16 років)в місті Северодонецьк.

4) Індивідуальне консультування та психотерапія дітей, чоловіків та жінок ВПО. З цільової аудиторії будуть виділені клієнти, які потребують індивідуальної роботи з психологом в силу особливостей їх особистості, або у зв’язку з характером психологічної проблематики. Робота буде вестись по запитам клієнтів.

1446368084_full.jpegІніціатива “Перезавантаження”: сприяння психологічній адаптації та соціальній інтеграції ВПО в Київській та Луганській областях» реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» ) та Уряду Японії

Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.

Share