Незаконні дії українських силовиків на Донбасі: у грудні на гарячу лінію Восток SOS надійшло 11 звернень

У грудні 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 11 звернення, які стосувалися 7 ситуацій, 6 з яких були скаргами на представників української влади різного рівня. Одне звернення мало суто довідковий характер, одне – було не на тему роботи «гарячої лінії».

Загалом 4 ситуації стосувалися Луганської, 3 – Донецької. У інших випадках люди не назвали ані область, ані більш точне своє місцеперебування. Одна ситуація стосувалася правил та проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ).

На дії та бездіяльність поліції скаржилися 5 разів. Три з цих скарг стосувалися зупинок поліцією автомобілів та відповідних протоколів про адміністративні правопорушення. Дві скарги були про невиконання працівниками поліції їхніх службових обов’язків: чоловік з Луганської області скаржився, що поліція не розслідує крадіжку його майна, а літня жінка з Донецької області – що дільничний поліцейський не комунікував з нею при розслідуванні крадіжки її грошей.

Новини