Що треба знати про додаток “Дій вдома”?

Після відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) через лінію розмежування з тимчасово окупованими частинами Донецької та Луганської областей й Кримом умовою в’їзду на підконтрольну українській владі територію є обов’язкова самоізоляція протягом 14 днів, за допомогою мобільного додатку «Дій вдома». Інакше в пропуску через лінію розмежування можуть відмовити.

Плануйте, що ваша подорож не може тривати менш як 14 днів, які ви повинні провести в чітко визначеному місці самоізоляції. На жаль, з короткими подорожами без нагальної термінової причини варто зачекати.

Встановлення додатку «Дій вдома» обов’язково перевіряється для осіб від 14 років, для решти – за наявності. При цьому, якщо ви їдете разом двоє (чи більше) людей, наприклад, чоловік і дружина, додаток «Дій вдома» доведеться встановлювати кожному окремо.

Додаток можна встановити, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах в зонах проходження паспортного контролю на КПВВ, однак ми радимо підготуватися заздалегідь та звантажити додаток на смартфон до перетину, а вже провести його активацію виключно при перетині КПВВ. 

Додаток «Дій вдома» можна звантажити за посиланням:

Для початку роботи з додатком «Дій вдома» необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів. На номер надійде СМС з кодом, який необхідно внести для реєстрації в додатку.

Складніше буде, якщо при перетині ви маєте лише іноземний номер телефону, тоді ви маєте:

  • надати паспорт;
  • показати у своєму телефоні, що наразі встановлена закордонна sim-карта (у налаштуваннях телефону);
  • показати екран свого телефону з активним застосунком «Дій Вдома», де має показуватися поле для вводу номеру телефону та назва «Вхід»;
  • повідомити свій український номер телефону, який буде активним наступні 14 днів та використовуватиметься для «Дій Вдома» та адресу самоізоляції для фіксації в інформаційній системі Державної прикордонної служби.

Після встановлення додатку потрібно дозволити додатку відправляти push-повідомлення і заповнити дані про локації місця ізоляції. 

ВАЖЛИВО! Потрібно вказувати локацію місця проживання, а не поточного місцеперебування.

У додатку з’явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції чи обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. 

Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції й відправити еталонне фото потрібно тільки після прибуття в місце ізоляції, оскільки в момент відправки фото також фіксується ваша геолокація. Вона повинна збігатися з тією, яку ви вказали під час авторизації в додатку.

Після того, як ви зробите своє фото, відкриється основний екран в додатку з лічильником днів до кінця карантину. Відлік починається з 14 днів. В останній день самоізоляції лічильник показуватиме «0 днів самоізоляції чи обсервації залишилося». 

Після завершення терміну самоізоляції замість лічильника з’явиться повідомлення «Завершився термін вашої самоізоляції чи обсервації».


При підготовці матеріалу використовувалась інформація з Кабінету Міністрів України, Міністерства цифрової трансформації України, ІА “Центр журналістських розслідувань”.


Нагадуємо що питання щодо перетину лінії розмежування, консультації щодо документів, проходження обсервації та інші юридичні питання – можна задати юристам Восток SOS:

+38 (068) 664 21 04
+38 (099) 297 64 34

Новини