Команда Благодійного фонду «Восток SOS» відвідала Донеччину у межах міжнародної моніторингової місії

Команда Благодійного фонду «Восток SOS» відвідала Донеччину у межах міжнародної моніторингової місії. Маршрут охопив Покровськ, Добропілля, Краматорськ, Слов’янськ, Лиман, Святогірськ, а також деокуповані села. Йдеться про Дробишеве, Новоселівку, Ярову, Шандриголове, Середнє, Лозове, Богородичне, Тетянівку, Соснове, Коровій Яр, Рубці, Кримки, Яцьківку, Олександрівку, Райгородок, Старий Караван і Брусівку.

«Ми побачили життя в містах, вулиці яких минулоріч були безлюдними. Люди повертаються, працюють невеликі крамниці, мережеві супермаркети, аптеки та лікарні. Курсує громадський транспорт, діти навчаються онлайн», – розповіла членкиня правління БФ «Восток SOS» Майя Кузьміна.

«Багато вщент зруйнованих населених пунктів, переважно віддалені села, але й туди повертаються жителі. У Брусівці та Старому Каравані живе по 10-15 людей, вони не мають світла та води, відсутнє транспортне сполучення з містами, ремонтні роботи не проводяться. Силами гуманітарних організацій ремонтуються зруйновані дахи», – додала голова правління фонду Катерина Скрипова.

Для ефективного реагування на потреби необхідно розуміння ситуації в кожному деокупованому населеному пункті. Як-от Соснове повністю покинуте, а в Середньому проживає лише один чоловік. Ці реалії непоодинокі. Гуманітарне розмінування проводиться точково, ліси лишаються замінованими. Люди знаходять вибухонебезпечні предмети на городах, є випадки травмування та загибелі дорослих і дітей від мін-пелюсток.

Крім того, команда зібрала свідчення про життя в умовах російської окупації. Здебільшого лишалися ті, хто опікувався родичами чи людьми з інвалідністю, не виїжджали й люди старшого віку. Окупанти забороняли їм виходити на вулицю та спілкуватися, примусово вивозили до Лиману та на територію рф, грабували будинки та продуктові крамниці.

За результатами моніторингових виїздів команда формує публічні звіти для національної та міжнародної адвокації. Моніторингова місія здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини