10254014_444387239066532_7301385869304964564_n«Книга у звільнені міста» — новий проект гуманітарної допомоги населеним пунктам Донецької та Луганської областей

Ірина Славінська: Розкажіть про сам проект: які книги хто збирає і в які звільнені міста вони поїдуть?

Тетяна Безрук , координаторка проекту: Ініціатива з’явилась під час Книжкового Арсеналу, який відбувався в Києві. І так було добре, коли приходиш додому, відкриваєшFacebook всі постять фото, які вони купили, потім ти вибираєшся і купуєш щось сам.  На той момент я працювала в громадській ініціативі «Восток-СОС» . У Луганській і Донецькій області такі ж люди, як і в Вінницькій, Волинській, Києві. Ти думаєш, що люди за мирного життя ходили в театр, дивились кіно і так само читали книжки. І поки що немає такого книжкового ресурсу, щоб проводити книжкові презентації, але зважаючи на те, що є рух по наданню гуманітарної допомоги, чому б не давати людям інтелектуальну їжу у вигляді книжок.

Ірина Славінська: Ці книжки, які ви плануєте забрати, куди потрапляють? Це книжки до бібліотек?

Тетяна Безрук: Так. Це не лише книжки в міста, це книжки і в села. Гуманітарна допомога, яка буде завозитись в той чи інший пункт буде надаватись книжками.

Тетяна Трощинська: Як ви обирали книжки? Ідеться ж не про будь-які книжки?

Тетяна Безрук: Ми не ставили ніяких критеріїв, тому що книжки не лише для дітей, а й для дорослих людей. Але хотілося б щоб це були життєстверджуючі книжки . Але коли ми тільки оголосили про акцію, люди телефонували, запитували що приносити. Добре було б, якби ця книжка була про щось хороше.

11755119_1621208484788357_2048108823391086311_n

Тетяна Трощинська: Чи багато людей відгукнулося? Скільки вже зібрано?

Тетяна Безрук: Перша акція проходитиме 28 липня у кафе «Хармс». Початок о 19.00. Формат, який плануємо – книжкові презентації під час яких ми збиратимемо книжки. Але навіть вже писали люди не з Києва, які хочуть надіслати поштою. Сьогодні ще випадково побачила ініціативу у Львові «Відкрита бібліотека», яка також збирає книжки. Думаю, вони можуть і нам надсилати.

Ірина Славінська: Як книжка виглядає у цьому корпусі гуманітарної допомоги для Донбасу? Це те, що там потрібно?

Євген Васильєв, волонтер: Организацией и процессом занимается Таня. Мы только будем реализовать финальную часть. Мы будем только завозить. Таня где-то месяц назад пришла с идеей собрать и передать книги на Восток. Сначала речь шла об учебниках.

Ірина Славінська: А як вони будуть розподілятися?

Євген Васильєв: Мы поделим книги на равное количество. И просто будем раздавать людям.

Ірина Славінська: Ви як люди, що займаєтесь волонтерською діяльністю бачите, що інтерес до гуманітарної допомоги мешканцям Донбасу зберігається. Чи бачите ви, що активність людей навпаки падає?

Євген Васильєв: Если это касается частных лиц волонтеров, то да. У них мотивация уже упала. Если это касается каких-то крупных организаций, то они настроены и дальше работать. Люди встречают, люди ждут. Мы приезжаем с продуктами, а у нас появляется список на медикаменты, книги.

Тетяна Безрук: Волонтери, які працюють 20 годин 7 днів на тиждень стомлюються і треба думати над якимись новими формами організації.

Послухати програму можна на сайті Громадського Радіо.

Share