Історії людей яким допомагаємо | Грудень 2019 – Січень 2020

Команда «Восток SOS» кожного дня допомагає людям яких: незаконно утримували в полоні, родичам полонених і зниклих безвісти, постраждалим в наслідок обстрілів. На жаль, для цих категорій громадян і досі не існує систематичної медичної, соціальної, юридичної й психологічної допомоги, на державному рівні. Практично відсутня реабілітація й соціальне житло.

За кожною такою людиною стоїть її власна історія випробувань, болю і стійкості.

Фото з відкритого джерела

По допомогу до нас звернувся Олексій (ми змінили його ім’я та імена інших осіб в даній публікації, задля їхньої безпеки) студент, тато якого зараз знаходиться у полоні. У юнака є хронічні хвороби, які не можна швидко вилікувати, тому потрібна довгострокова медикаментозна терапія. Грошові запаси мами хлопця  вже майже вичерпались, вона орендує квартиру, сплачує за послуги адвоката для чоловіка, а також майже кожного місяця передає посилки для чоловіка до окупованих територій.

Друга історія присвячена Кирилу і його донечці Ганні, вони живуть в Маріуполі. Кирило постраждав під час обстрілу кварталу «Восточний». Того ранку Кирило приїхав на автомобілі на ринок, щоб купити продукти для бабусі, обійшов машину і почався обстріл. Чоловіка врятувало те, що вибуховою хвилею його відкинуло на декілька метрів від автомобіля. Кирило отримав осколкове поранення стегна і ще багато тяжких супутніх травм. Імунітет Кирила часто не справляється з навантаженням, тому те що здавалося банальним ГРВІ може перерости в запалення легень, як і сталося цього разу. Донька Кирила Гана також часто хворіє, вона дуже тяжко пережила поранення батька, через нервове напруження в неї підіймається ацетон. Рівень ацетону треба контролювати за допомогою тест-смужок. 

Ми купили життєво необхідні ліки для Олени, переселенки з Ровеньок. У Олени велика родина: чоловік і троє діток. Олена вже півтора року бореться з раком, задля стійкої ремісії Олені потрібно кожного місяця колоти дуже дорогі ліки. Наймолодша донька Олени з півторарічного віку також має діагноз з префіксом «онко», у свої шість років дитина перенесла не одну операцію та дуже складну післяопераційну реабілітацію, дівчинці видалили сечовий міхур. Попереду ще одна операція, на яку вся родина зараз збирає кошти. 

Також змогли оплатити МРТ дослідження для колишньої полоненої пані Марії, якій в цьому році виповнилося 70 років. Марію разом з чоловіком та сином викрали озброєні люди з їх власного дому в Донецьку. Після обшуку, її чоловіку і сину наділи на голову мішки й відвезли їх «на підвал». Всю сім’ю Марії звинувачували у шпигунстві. Після місяця катувань та знущань Марію і її сина випустили, а 68 літній чоловік і досі в полоні. Донька забрала пані Марію до Києва, а брата не випустили з тимчасово окупованої території. Син втратив роботу, перебував в тяжкому моральному стані й через деякий час помер від зупинки серця. 

Ще одне дослідження МРТ ми оплатили для Дмитра який провів в полоні майже три роки. В полоні він пережив тортури й катування, його часто били по голові. Після того, як чоловіка відпустили на волю його стали мучити часті головні болі. Батьки наполягли на тому, щоб Дмитро сходив до лікаря, а лікар призначив дослідження МРТ, щоб встановити точний діагноз. 

Приділяти увагу і надавати допомогу іншим дуже важливо.
Кожен може робити це разом з нами! 

Кошти можна перерахувати на рахунок:
Благодійна організація «Благодійний фонд «Восток-СОС»;
IBAN: UA893005280000026007455028483 в АТ «ОТП Банк»,
МФО 300528,
ЄДРПОУ 39764400, призначення платежу: Благодійний внесок.

Також можна передати солодощі, іграшки та інші корисні речі.

Звертайтеся за допомогою або запропонуйте допомогу за телефоном нашої гарячої лінії: +380 99 736 42 41

Восток СОС – допомагаємо разом!

Надана допомога стала можливою завдяки фінансовій підтримці естонської організації MTÜ Mondo і Міністерства закордонних справ Естонії.

Новини