Чи потрібно виносити питання стосовно окупованих територій на референдум?

Восток SOS як організація, котра займається захистом прав людини та постраждалих від збройного конфлікту з весни 2014 року, переконана, що виносити на всенародне голосування чутливі питання, пов’язані з окупованими територіями Криму та Донбасу, є перекладанням відповідальності за стратегічний напрямок розвиток країни та є нічим іншим, як заграванням з населенням.

 “Профільне Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій виставило на громадське обговорення текст законопроєкту про державну політику перехідного періоду, що є прикладом фахового обговорення питань майбутнього окупованих територій, на відміну від пропозицій Кравчука по референдуму. Команда Восток SOS переконана, що на референдум можуть бути винесені питання, які будуть чітко сформульовані, зрозумілі кожному та передбачатимуть відповіді “так” або “ні” (чи інші варіанти, які не мають подвійного тлумачення). Роздуми про те, “як має бути організоване життя на нині непідконтрольних територіях України” варто залишити для вирішення вузькоспеціалізованих фахівців, а відповідальність за ухвалення рішень та впровадження цієї політики нести президент, парламент та уряд. Політична еліта не може перекладати відповідальність за життя країни на громадян, тому що саме це і є суттю представницької демократії”, – вважає співзасновниця Восток SOS Олександра Дворецька. 

Нагадаємо, напередодні голова української делегації у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив, що на Всеукраїнський референдум потрібно винести питання окупованих територій Донбасу і Криму. Леонід Кравчук також додав, що вважає за необхідне запитати у людей на референдумі: “Як має бути організоване життя в тих регіонах, які сьогодні не контролюються Україною, але є українськими територіями».

Новини