Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Березень 2018

prava cheloveka

У березні 2018 року в районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, перешкоджання діяльності міжнародних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання та обмеження свободи пересування

23 березня 2018 року так званий «військовий суд ЛНР» засудив «командира взводу розвідки, капітана народної міліції» Олександра Дівакова до 14 років позбавлення волі за збір і передачу «представникам іноземних організацій — СБУ і ЗСУ — відомостей, що становлять державну таємницю, а також збір і передачу за завданням представників іноземної розвідки — СБУ і ЗСУ — інших відомостей для використання їх проти безпеки ЛНР».

Співробітники «МГБ ДНР» затримали громадянина України, 1964 року народження, Юрія Шаповалова, якого звинуватили в шпигунстві на користь українських спецслужб. Повідомляється, що затриманий займався збором, аналізом, публікацією і передачею українським спецслужбам інформації, що завдає шкоди безпеці «ДНР». З 2014 року Юрій Шаповалов створив і вів аккаунт у соціальній мережі Twitter, на сторінці якого розміщував інформацію, що «сприяє дестабілізації суспільно-політичної обстановки в республіці, дані про розташування військових об’єктів, пересування техніки та особового складу ЗС ДНР».

Співробітники «МВС ДНР» затримали колишнього начальника відділу громадської безпеки УМВС України в Донецькій області Андрія Логвиненко, який в 2014 році «проігнорував постанову Радміну ДНР і відмовився виконувати свої обов’язки щодо забезпечення правопорядку».

Співробітники «МВС ЛНР» затримали жителя Луганської області, Едуарда Бондаренко, 1972 року народження, якого в Сєвєродонецьку завербували співробітники СБУ «для збору даних і ведення підривної діяльності в ЛНР».

Співробітники «МВС ЛНР» затримали «українського агента, який вивозив зброю зі схованок в Донбасі на територію України». Затримано колишнього співробітника МВС України Івана Катишева, якого «завербували українські спецслужби, викривши його в переправленні товарів контрабандним шляхом».

28 березня 2018 року «МГБ ЛНР» видворив із території, підконтрольної незаконним збройним формуванням «ЛНР» жительку Біловодського району Луганської області, Анну Ковічко, яка, за словами «МГБ ЛНР», була закинута в «ЛНР» співробітниками СБУ під приводом участі в «гуманітарної програмі з возз’єднання народу Донбасу для збору відомостей про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в республіці».

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На території, контрольованій незаконними збройними формуваннями «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

14 березня 2018 року «депутати» так званої «народної ради» прийняли закон «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу Луганської Народної Республіки», яким запроваджено нові правила участі неповнолітніх потерпілих і свідків на стадії попереднього слідства і в суді.

У «ЛНР» затвердили перелік робіт, на яких забороняється застосування праці працівників у віці до вісімнадцяти років. Постанова набуде чинності 17 березня 2018 року.

«Депутати народної ради ЛНР» 14 березня 2018 року внесли зміни в «кримінально-процесуальний кодекс ЛНР», завдяки яким судді зможуть розглядати кримінальні справи про тяжкі та особливо тяжких злочинах одноосібно.

«Інспекція з питань захисту прав споживачів ДНР» за час своєї роботи (з 2016 року) провела понад п’ять тисяч перевірок суб’єктів господарювання, виписано штрафів на суму понад 75 мільйонів рублів. Про це повідомив начальник «інспекції» Микола Тимченко.

15 березня 2018 року в Луганську під час прес-конференції представників ініціативної групи правозахисників «народних республік» було оголошено про створення «народного трибуналу зі злочинів української влади в Донбасі».

20 березня 2018 року в Донецьку відбулося організаційне засідання ініціативної групи зі створення «Українського народного трибуналу з розслідування військових злочинів режиму Петра Порошенка проти громадян України».

3. Примус до членства у «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей до пропаганди

На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді зі залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

Так, 12 березня 2018 року в луганських школах №№ 52 і 53 пройшли «урочисті церемонії передачі копії прапора Перемоги». До військово-патріотичних заходів було залучено дітей цих шкіл.

2

1

4. Порушення прав власності

У березні 2018 року, на території «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в березні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 18 оголошень про пошук власників різної власності.

У березні 2018 року «фонд держмайна ДНР» повідомив про 6 (шість) об’єктів нерухомого майна, щодо яких введено держуправління.

13 березня 2018 роки так звана «рада міністрів ЛНР» внисла зміни в «Порядок державної реєстрації, зняття з обліку транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулицях і автомобільних дорогах загального користування». Тепер у деяких випадках у «ЛНР» реєструватимуть транспорт без ідентифікаційних номерів або зі знищеними, пошкодженими або підробленими ідентифікаційними номерами складових частин кузова, шасі, рами.

5. Дискримінація прав сексуальних меншин

14 березня 2018 року «депутати народної ради» прийняли закон «Про внесення змін до Закону Луганської Народної Республіки «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров’ю та розвитку», яким заборонено поширення серед дітей інформації про нетрадиційні сексуальні стосунки.

«Зокрема, це стосується поширення інформації про нетрадиційні сексуальні стосунки. Ми вважаємо, що такі «європейські цінності» не мають права на існування в нашій Республіці», — зазначила «голова комітету з питань міжнародних відносин, зв’язку, інформаційної політики та масових комунікацій» Неллі Задирака.

Подивится PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-lyudyny-v-ordlo-berezen-2018

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/t8esfad4w574ooh/prava-lyudyny-v-ordlo-berezen-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-mart-2018

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/jiwo388z6yo5eq7/prava-cheloveka-v-ordlo-mart-2018.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-sadlr-march-2018

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/gofclsnmr5rb72e/human-rights-in-sadlr-march-2018.pdf?dl=1

Новини