ОРДЛО для рассылки 1

 

Подивится PDF >>> 
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-lyudyny-v-ordlo-lystopad-2017

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/n2w3za9tbq17w1k/prava-lyudyny-v-ordlo-lystopad-2017.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>> 
https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-noyabr-2017

Скачать PDF >>> 
https://www.dropbox.com/s/e0lpu30dw8gyhs4/prava-cheloveka-v-ordlo-noyabr-2017.pdf?dl=1

PDF in English >>> 
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-cddlr-november-2017

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/6nrazayyjt4wx9s/human-rights-in-cddlr-november-2017.pdf?dl=1

У листопаді 2017 року в районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примус до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, права на медичне обслуговування та порушення прав ув’язнених. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

27 листопада 2017 року прес-служба «МГБ ЛНР» повідомила, що так званий «військовий суд ЛНР» засудив до 12 років позбавлення волі жителя Луганська Чмерука Антона Васильовича, 1990 року народження, який нібито займався «збором і передачею розвідці ВСУ відомостей, що становлять державну таємницю». Чмерук А.В. визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого статтею 335 «УК ЛНР» — «Державна зрада».

6 листопада 2017 року прес-служба так званого «верховного суду ДНР» повідомила, що житель Донецької області був засуджений до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму «за шпигунство на користь України». Повідомляється, що громадянин Б. 1974 року народження, засуджений з жовтня 2015 по листопад 2016 року, розміщував в соціальній мережі «Twitter» фотознімки і карти з розташуванням військової техніки, військових частин, вогневих позицій армії «ДНР» та іншу інформацію військового характеру.

На території, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ДНР», співробітниками «МДБ ДНР» був затриманий громадянин України Поліщук А.М. Так зване «МДБ ДНР» звинувачує Поліщука у співпраці з СБУ та підготовці викрадення одніє з «посадових осіб ДНР».

У Луганську, підконтрольному незаконним збройним формуванням «ЛНР», на початку листопада було введено посилене патрулювання вулиць міста. Як повідомляє місцевий житель, в різних частинах міста збільшилася кількість патрулів, які без пояснення причини перевіряють документи у місцевих жителів.

Затриманий раніше російський політолог і прихильник так званої «ДНР» Роман Манекін, який місяць провів в одному з донецьких СІЗО, вийшов на свободу і розповів про те, як з ним поводилися співробітники «правоохоронних органів ДНР». Як написав Манекін на своїй сторінці в Facebook, «люди Захарченко» ламали йому кінцівки і надягали на голову пластиковий пакет, а також поскаржився, що насилу пересувається після перебування в СІЗО.

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На території, пiдконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» та результати їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

На початку листопада на нараді «Радміну ЛНР» так званий «міністр юстиції» Сергій Козьяков повідомив, що територіальні органи «міністерства юстиції» з вересня 2016 року зареєстрували понад 12 тис. прав юридичних і фізичних осіб на нерухоме майно.

На території, підконтрольній незаконним збройним формуванням «ЛНР», створений «відділ державного архітектурно-будівельного контролю». Повідомляється, що «відділ» буде здійснювати архітектурно-будівельний контроль, оформлення документів, пов’язаних з отриманням права на здійснення будівельних робіт, а також оформлення документів, пов’язаних з прийняттям в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

За перший тиждень листопада так званим «міністерством транспорту ДНР» видано вісім ліцензій та ліцензійні картки на 20 транспортних засобів в сфері автомобільного транспорту. Як повідомляє прес-служба «міністерства», також в «департаменті технічного регулювання та ліцензування» прийнято 42 заяви від перевізників про видачу ліцензій та ліцензійних карток.

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» та «ДНР». Залучення дітей до пропаганди

На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» та «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях.

У так званій «ДНР», на підприємствах підконтрольних раніше Україні, а нині захоплених проросійськими бойовиками, після введення на них так званого «зовнішнього управління», триває залучення співробітників до «громадського руху» «Донецька республіка». Так ряди ГР «Донецька республіка» в листопаді поповнили 70 співробітників Макіївського металургійного заводу, 19 співробітників Єнакіївського коксохімічного заводу, 30 співробітників Донецького металургійного заводу, 11 співробітників Комсомольського рудоуправління, 30 співробітників підприємства «Донецька залізниця», 24 співробітники підприємства «Комтел».

Так званий в.о. «Міністра освіти і науки ЛНР» Сергій Цемкало 24 листопада на засіданні «народного ради ЛНР» повідомив, що «в республіці планують відновити піонерський і комсомольський рухи».

Бойовики так званої «Луганській народної республіки» використовували у своїй пропаганді дітей, які приїхали на лінію фронту в зоні проведення антитерористичної операції (АТО).

4. Порушення прав власності

У листопаді 2017 року, на територіях «ДНР» і «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в листопаді так званим «державним комітетом податків та зборів» було розміщено 29 оголошень про пошук власників різної власності.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

У так званій «ДНР» в листопаді місяці «фондом державного майна» було введено «державне управління» на 22 об’єктах нерухомого майна.

5. Право на медичне обслуговування

21 листопада 2017 року в підконтрольному незаконним збройним формуванням «ЛНР» Луганську, в реанімації лікарні № 1, з вини лікарів протягом доби померла мати затриманого раніше співробітниками «МГБ ЛНР» блогера Геннадія Беницького.