Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини
Людмилі Денісовій 

Голові Верховної Ради України
Дмитру Разумкову

Голові Комітету Верховної Ради України з прав людини
Дмитру Лубінцю

Відкрите звернення з приводу відсутності адекватної реакції Уповноваженої ВРУ з прав людини на поведінку свого представника у Луганській та Донецькій областях Павла Лисянського.

Вранці 7 грудня у мережі поширили відео, на якому представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський принижує, а потім б’є охоронця ресторану, який, посилаючись на карантинні обмеження просив посадовця та його знайомих залишити приміщення закладу, який вже зачинився. Інцидент стався 6 грудня 2020 року у ресторані “Монарх” у місті Святогірськ. 

Вкрай важливо дати діям Павла Лисянського не тільки правову, а й політичну оцінку. Останню має надати насамперед Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, адже Павло Лисянський працює за її персональним запрошенням та не проходив конкурсні процедури для того, щоб обійняти цю посаду.

Секретаріат Уповноваженої з прав людини відреагував на інцидент, оприлюднивши повідомлення про відсторонення Павла Лисянського від виконання службових обов’язків на час проведення службової перевірки, яка триватиме два тижні – до 21 грудня 2020 року.

Водночас не зазначено, ким і в який спосіб буде проводитися така перевірка, чи будуть залучені до неї представники правозахисних організацій, як буде поінформовано громадськість про результати такої перевірки.

Свідоме затягування такої перевірки до початку різдвяних свят свідчить про небажання інституції дати відповідь на важливий для суспільства виклик. Ми вважаємо реакцію ключової інституції, яка, згідно з Конституцією, має забезпечувати та захищати права кожного, хто перебуває під юрисдикцією України, такою, що не відповідає ситуації. Така поведінка Павла Лисянського протирічить як духу, так і букві діяльності офісу Уповноваженої ВРУ з прав людини та підриває довіру до одного з головних механізмів захисту прав людини в Україні. Той, хто захищає права людини, не має права поводитися як бандит з дев’яностих років минулого століття. Відсутність принципової реакції Уповноваженої з прав людини спричинить непоправну шкоду всій системі захисту прав людини в Україні та вчергове підірве довіру міжнародних партнерів до публічної влади нашої країни. 

Заради збереження довіри до інституту Омбудсмана ми вимагаємо від Уповноваженої Верховної Ради України дати публічну оцінку діям свого представника та негайно звільнити Павла Лисянського із займаної посади. 
У разі, якщо Уповноважена з прав людини намагатиметься замовчати цей інцидент, ми вимагаємо Верховну Раду України розглянути питання дострокового припинення повноважень Людмили Денисової та переобрання нового Омбудсмана. 

Ви можете підтримати звернення, залишивши відповідний коментар у документі чи написавши нам на пошту [email protected]

Правозахисний центр “Поступ”

Восток SOS

Правозахисний центр ”All Rights”

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива

ГО «КримSOS»

Харківський інститут соціальних досліджень

ГО “Детектор медіа”

ГО “Культурно-освітня фундація Лібері Лібераті”

ГО “Ти потрібен Україні”

ГО “Міст 3.10”


Share