mariupol19 серпня стало відомо, що на арт-платформу в Маріуполі було скоєно напад. Близько 20 людей в медичних масках увірвалися до приміщення, побили членів організації, щодо інших застосували сльозогінний газ. Серед постраждалих є важко травмований хлопець із струсом головному мозку. Напад відбувся під час виступу молодіжного панк-гурту oDemontaGo, після виступу планувалась дискусія на тему «Дискримінації в сучасному суспільстві». За словами організаторів платформи, нападники можуть бути учасниками радикальних угруповань.

Це далеко не перший подібний випадок за минулий рік. Громадську активістку Катерину Гандзюк облили кислотою біля свого ж будинку в Херсоні. Також вчора у Львівському трамваї побили активістку Anastasia-Eva Kristel Domani на грунті ненависті та через гендерну ідентичність. Іншим активістам погрожували, обливали їх зеленкою. БФ «Восток-SOS» вважає, що застосування сили та погроз до громадських активістів абсолютно неприпустимо і вимагає від правоохоронних органів Маріуполя ретельного розслідування нападу.

БФ «Восток-SOS» звернеться до Міністерства внутрішніх справ з вимогами повного та всебічного розслідування та публічного інформування.

Share