Відбулася друга та третя онлайн-сесії для учнів шкіл, які беруть участь у проекті “Освіта з прав людини для шкіл Луганщини”. Вони були присвячені історії про права людини.

Тренери проєкту показували школярам мультфільм про права та їх захист державою, а також утиск національних меншин.

Під час заняття разом із тренерами учні визначали три головні засади прав людини:

  • автономія (свобода особи), в яку свавільно не може втручатися жодна сила;
  • представники держави не можуть виходити за межі прав людини;
  • можливість людини заявляти претензії ( а для цього необхідні механізми захисту прав людини).

Частину навчання присвятили вирішення практичних задач: визначали до яких наслідків може призвести той чи інший випадок. Наприклад, які наслідки мала б ситуація, якби уряд заборонив перебувати в групі більш ніж двом особам, а порушення каралися б позбавленням волі. Або які б швидкі зміни відбулися , якби створили молодіжну раду, що давала б рекомендації міській раді у справах дітей.

Довідка: Програма проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» базується на навчально-практичній моделі “Школа – територія прав людини”. Її розробили в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Навчальна програма була доповнена та адаптована експертами на основі естонського досвіду в навчанні методам Глобальної освіти у співпраці з громадською організацієї “Mondo” (Естонія).

Контакти: Юлія Красiльникова, координаторка освітнього напрямку БФ Восток SOS, (096) 596 57 86, [email protected]

Проєкт реалізується Благодійним фондом Восток SОS в партнерстві з Освітнім Домом прав людини та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development) 

Share