Як встановити факт родинних відносин у суді (інструкція)

Юрист Восток SOS Сергій Шпілєвий допоміг переселенці з окупованого Луганська встановити факт родинних відносин із сестрою, що померла на території так званої “ДНР”.

Спочатку він консультував жінку щодо оформлення документів для встановлення самого факту смерті сестри, а потім допомагав зібрати необхідний пакет документів, аби у суді підтвердити її родинний зв’язок з померлою сестрою. 

Справи щодо встановлення факту родинних відносин поширені серед звернень до наших юристів. Якщо документи втрачені, видані на тимчасово окупованих територіях чи мають помилки, тоді родинні зв’язки доводиться у суді. 

Що потрібно підготувати для звернення до суду? 

Якщо йдеться про встановлення родинних зв’язків з людиною, яка проживала (проживає) на територіях так званих “Л\ДНР” і має документи, видані самопроголошеними республіками, для встановлення родинних зв’язків спочатку необхідно звернутися до нотаріуса. Нотаріус буде змушений відмовити у вирішенні цього питання, оскільки відповідно до законодавства, він не може визнавати документи видані на непідконтрольних українському Уряду територіях. Після отримання відмови необхідно звернутись до суду. 

Як відзначають юристи, переважно Феміда стає на бік позивача. Проте, для цього необхідно зібрати необхідні документи. 

Заява про встановлення факту родинних відносин повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим статтею 175 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим статтею 318 ЦПК.

Зокрема, у заяві обов’язково повинно бути:

– факт, який заявник просить встановити та з якою метою;

– докази, що підтверджують викладені в заяві обставини та наявність цього факту (наприклад, свідоцтво про народження, листи та вітальні листівки, сімейні фотографії, ордери на жиле приміщення, виписки з домових книг, акти, анкети та інші документи, які містять відомості про родинні відносини осіб або пояснення свідків (інших родичів, котрі можуть підтвердити родинні зв’язки з особою).

Якщо у вас залишилися питання, юристи Восток SOS готові вас проконсультувати. Звернутися до них можна щобудня з 9:00 до 18:00. 

Юридична допомога, Донецька область:

+38 (068) 664 21 04

+38 (099) 297 64 34

Юридична допомога, Луганська область:

+38 (068) 827 28 95

+38 (095) 374 82 70

Новини