Команда Восток SOS розпочала новий проєкт «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області»! Згідно з результатами конкурсу, перший етап відбору пройшли 12 навчальних закладів, які у своїх реєстраційних анкетах висловили готовність змінюватись і розвивати підходи до управління школою й організації освітнього процесу на засадах прав людини та демократії. Кожну школу представляє команда з чотирьох осіб, яка складається з директора, педагога, що займається громадянською освітою чи курує учнівське самоврядування, психолога чи соціального педагога і представника батьківської громади.

Тож, 12 шкільних команд, тренери та команда Восток SOS зустрілись у ZOOMі на тематичному вебінарі: «Що таке права дитини в школі і що з ними робити». Тренери проекту – директор Освітнього Дому прав людини в Чернігові Сергій Буров, координаторка проєкту «Школа – територія прав людини» Олександра Козорог і голова правління організації MART Андрій Кінаш – поговорили з учасниками про права, обов’язки і потреби, а також роль батьків і держави у вихованні та забезпеченні прав дитини. На завершення учасники вебінару отримали творче домашнє завдання. За результатами оцінки цих робіт тренери визначать п’ять команд, які продовжать навчання в рамках проєкту.

Крім теорії щодо організації освітнього процесу в школі, заснованого на правах людини, учасники отримають такі можливості:

  • Здійснити самооцінку свого навчального закладу щодо відповідності організації освітнього процесу стандартам прав людини за методологією навчально-практичної моделі “Школа – територія прав людини” та отримати рекомендації від експертів проєкту щодо стратегії розвитку школи, заснованої на правах людини;
  • Отримати експертні правові та освітні онлайн консультації;
  • Організувати та провести за допомогою тренерів і експертів курсу заходи для вчителів, батьків і учнів у своїх школах;
  • Познайомитись і отримати досвід данських експертів з Данського Гельсінського комітету з прав людини та партнерських організацій;
  • Долучитись до мережі активних шкіл — учасниць освітніх програм Восток SOS та Освітнього Дому прав людини.

Програма проєкту «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» базується на навчально-практичній моделі “Школа – територія прав людини”, яка була розроблена в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Навчальна програма була доповнена та адаптована експертами на основі естонського досвіду в навчанні методам Глобальної освіти у співпраці з громадською організацієї “Mondo” (Естонія).

Контакти: Юлія Красiльникова, координаторка освітнього напрямку БФ Восток SOS
(096) 596 57 86
[email protected]

Проєкт реалізується Благодійним фондом Восток SОS в партнерстві з Освітнім Домом прав людини та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development).

Share