Восток SOS взяв участь у Паралельній конференції громадянського суспільства у Стокгольмі

Співзаснвоник Восток SOS Костянтин Рєуцький підняв питання порушень прав людини в окупованому Криму та на Донбасі. Це кримінальні переслідування, посягання на свободу віросповідання, свободу слова, мілітаризація населення, взяття в полон та катування. 

“Ситуація на окупованій частині Донбасу значно гірша, ніж у окупованому Криму. Росія не визнає там своєї юрисдикції, і в цій гібридній юрисдикції ніхто не може гарантувати більш ніж двом мільйонам жителів цих територій захист їхніх прав.

За ці вісім років там скоєно десятки тисяч брутальних порушень прав людини. Йдеться про насильницькі зникнення, безсудні страти, утримання в полоні, тортурах жорстокому поводженні та ін. Через полон російських проксі пройшло щонайменше 15 000 людей.Кілька тисяч із них потрапили у тривале незаконне ув’язнення через свої політичні переконання чи професійну діяльність. Понад 300 людей, які переслідувались з політичних мотивів, досі перебувають у полоні”, – наголосив Костянтин Рєуцький. 

Під час виступу Костянтин також озвучив рекомендації інститутам і політичним органам ОБСЄ, серед яких: 

  1. вимагати від РФ безперешкодного доступу до окупованого Криму та частини територій Донецької та Луганської областей, які перебувають під фактичним контролем РФ, для міжнародних міжурядових та міжнародних гуманітарних організацій.
  2. вимагати від РФ, яка здійснює фактичний контроль над частиною Донецької та Луганської областей, використовувати свій вплив для виконання пункту Мінських домовленостей щодо звільнення осіб, що незаконно утримуються
  3. вимагати від РФ припинення політичних переслідувань та негайного звільнення громадян України, ув’язнених з політичних мотивів у Росії та окупованому Криму
  4. вимагати від РФ припинення політики зміни демографічного складу населення окупованого Криму шляхом переміщення на острів свого населення з території РФ.
  5. Вимагати від РФ припинення незаконних археологічних розкопок на території Кримського півострова, зокрема, на території пам’ятника світової спадщини ЮНЕСКО «Стародавнє місто Херсонес».
Новини