Восток SOS розпочав престур для журналістів іноземних ЗМІ

Цього тижня знайомимо зі сходом України та його проблемами іноземних журналістів. 

Учора група престуру відвідала КПП Мілове, де відбувається перетин державного кордону з РФ. За словами прикордонників, за день КПП  перетинають 1500 людей в обидва боки. Чимало громадян вимушені в’їжджати з тимчасово окупованих територій в об’їзд КПВВ, оскільки “ДНР” та “ЛНР” перешкоджають вільному перетину лінії розмежування. За словами прикордонників в кожному випадку оцінюється причини, за якими громадяни порушують порядок в’їзду – виїзду з окупованих територій, і лише у 20% випадків особи притягаються до адміністративної відповідальності. 

Однією із проблем під час перетину кордону є те, що КПП не забезпечено безплатним тестуванням. Вартість експрес тесту на день відвідання у приватній лабораторії на КПП становила 150 грн. За словами людей, які регулярно перетинають КПП, ціна тесту в інші дні може досягати 750 грн. Водночас працівники лабораторій не видають чек про оплату. У випадку позитивного результату тесту громадяни встановлюють додаток ‘Вдома’ і відправляються на самоізоляцію, або спрямовуються на обсервацію до с. Мілове. Вони також відправляється на обсервацію у разі відмови від встановлення додатку “Вдома”. 

За межами КПП відсутні туалети, а на КПП туалет у критичному, антисанітарному стані. 
У рамках престуру Восток SOS разом із журналістами також відвідає КПВВ Станиця Луганська, Новотроїцьке, Щастя, шахту Карбоніт у Золотому, с. Катеринівка, Опитне, Старий Айдар. Також плануються зустрічі з представниками місцевої влади і організації HALO Trust, що займається розмінуванням прифронтових територій. 

Новини