119 вересня, у приміщенні прес-центру «Одессит UA» відбулася прес-конференція щодо презентації звіту «Ті, що пережили пекло». Видання описує реальний стан подій на Донбасі і є звітом про піврічну роботу Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

На прес-конференції правозасхиники розповіли журналістам про Коаліцію та її основне завдання – документування порушень прав людини, скоєних під час конфлікту на Донбасі.

content_img_7768 Про особливості документування порушень прав людини та зокрема звіт «Ті, що пережили пекло» розповіла Юлія Красильнікова, координатор напрямку документування порушень прав людини благодійного фонду «ВостокSOS».

«Звіт базується на понад 160 свідченнях свідків та жертв жорстоких порушень прав людини, скоєних на тимчасово окупованій Луганщині та Донеччині. Зараз таких свідчень уже близько 300, і цей показник постійно зростає. Людей незаконно утримували у нелюдських умовах у незаконних місцях несвободи, з них знущалися, їх катували, піддавали фізичному та психологічному насильству», – пояснила правозахисниця.

11

Перед журналістами також виступив Євген Шляхтін, колишній політв’язень. Мешканець Стаханова та громадський активіст, він потрапив у полон за свої політичні погляди. За проукраїнську діяльність чоловіка жорстоко били, йому відбивали пальці, обливали крижаною водою та змушували після цього мити підлогу поламаними кінцівками.

«Мене били так, що я був весь синій. Біля мене сиділа жінка років 60… у неї теж рука від плеча до передпліччя вся синя була. А бойовики імітували розстріли. Неможливо передати, наскільки це страшно. Після цього виходиш, весь пополотнілий… Але найстрашніше було, коли в сусідній камері для допитів катували співкамерників. Це було просто неможливо витримати», – розповів колишній полонений.

content_22

Після прес-конференції, в актовій залі Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова відбулася сама презентація звіту «Ті, що пережили пекло».

Під час презентації понад 300 студентам розповіли про діяльність і мету Коаліції. «У грудні 2014 року 17 правозахисних організацій, більшість яких – вихідці з Донбасу, об’єдналися заради спільного документування злочинів проти людяності, скоєних під час військового конфлікту на сході України. Збирання та збереження таких фактів є надзвичайно важливим для того, щоб притягти до відповідальності злочинців», – пояснила Аліна Боднар, менеджер з комунікацій ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». 

content_33

«Я був громадським активістом, до останнього проводив проукраїнські акції в місті. У результаті потрапив на «дошку ворогів» так званої «ЛНР» у якості поплічників Яроша. У себе в офісі я сховав прапор, що його зняли з будівлі міськвиконкому, в надії колись повернути його назад… Мене одягли в цей прапор, і били так, що я весь був синій», – поділився зі студентами своєю історією Євген Шляхтін.

На запитання про те, якими мають бути подальші дії України для відновлення миру на Донбасі, студенти відповіли, що потрібно обов’язково шукати компроміс, який буде базуватися на загальновизнаних цінностях. Без цього, на думку молоді, конфлікт припинити неможливо.

Проведення презентації відбулоя завдяки фінансовій підтримціпрограмної ініціативи «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження». 

 

Джерело з прес-конференції та презентації звіту “Ті, що пережили пекло”.

 

 

Share