Візит представників Восток SOS в Естонію на шорічний “Фестиваль думок”.

“На кожному кроці в Естонії висять прапори України. Ти йдеш по місту та відчуваєш підтримку та солідарність з українським народом.”

11 та 12 серпня виконавча директорка Восток SOS Юлія Красільникова та менеджерка гуманітарних програм Оксана Куянцева відвідали Естонію, задля участі у “Фестивалі думок” в Пайде.

Вперше “Фестиваль думок” команда Восток SOS відвідала у 2017 році, і згодом перейняла цю традицію та кожного року організовувала такий захід у Сєвєродонецьку.

Цьогоріч на панельну дискусію про Україну були також запрошені Каймо Кууск, посол Естонії в Україні, та Veronika Svištš, представниця MTÜ Mondo.

“Ми говорили про нагальні проблеми. Про те, що війна та її руйнівний вплив на життя українців не зменшується, а кількість руйнувань та зламаних життів постійно зростає. І ці негативні наслідки значно більші, ніж про це розповідають ЗМІ та ніж думають у Європі. Розмовляли про підготовку до зими, про потребу розселення евакуйованих із зон бойових дій за кордоном і про процес евакуації мирного населення в цілому. Дискутували й про економічні проблеми, важливість діалогу міжнародних донорів та організацій з українськими активістами. Бо саме вони розуміють ситуацію на місцях та розуміють, як і де ефективніше допомагати.

Ми були приємно вражені включеністю гостей та їх зацікавленістю в темі. Всі місця були зайняті, і всі мали що сказати або спитати”, – коментує поїздку Оксана.


Під час дискусії поговорили про те, як Естонія допомагає Україні. Зокрема MTÜ Mondo зібрали та передали для Восток SOS понад 2 мільйони євро та направили велику кількість вантажів з продуктами харчування, засобами гігієни, медичним обладнанням, генераторами, сонячними панелями та іншими речами, які рятують життя.

У межах поїздки дівчата дали декілька інтерв’ю локальним медіа та зустрілися з представницею ESTDEV Marika Kundla та Kristina Ots, представницею Міністерства іноземних справ, а також з Мариною Кальюранд, естонською дипломаткою та депутаткою Європарламенту.

Дякуємо естонським друзям за гостинність та окрема подяка Veronika Svištš за організацію цієї поїздки та багаторічну підтримку діяльності Восток SOS!

Новини