Відкритий збір коштів для експолоненого Олександра Попова

До нас звернувся колишній полонений Олександр Попов. Олександр за фахом фельдшер-акушер, працював в місті Павлопіль Донецької області, допомагав людям, а тепер він сам потребує на допомоги.

Улітку 2015 року, коли в Павлополі та околицях точилися бойові дії, Олександр надавав медичну допомогу місцевим жителям, пораненим під час обстрілів. Але не вистачало медикаментів і витратних матеріалів, тож Олександр за допомогою Червоного хреста зв’язалися з лікарнею в Новоазовську, яка зголосилася все це надати. Олександр на власному автомобілі поїхав разом з дружиною за медикаментами до Новоазовська. Їх затримали представники так званої «ДНР» біля лікарні, причину затримання не повідомили. Дружину через добу відпустили, а Олександр Попов пробув в полоні так званої «ДНР» 2 роки 6 місяців.

Умови ув’язнення були жахливі: не було доступу до туалету, питної води, приміщення не вентилювалося, а стіни були покриті пліснявою та грибком, зимою відключали опалення і відкривали вікна, щоб познущатися, а влітку навпаки – заварювали петлі вікон, щоб їх не можна було відкрити, в’язням доводилося спати по черзі через брак спальних місць.Годували їх перловою кашею, іноді давали декілька картоплин, за таких умов звичайна цибуля здавалася делікатесом. Крім цього постійно знущалися: били електричним струмом, приковували кайданками до полу, викручували руки та підвішували на крюк до стелі, вибивали зуби. Медичної допомоги після знущань не було, в Олександра були поламані ребра та вибиті зуби.

Олександр Попов був звільнений у 2017 році під час обміну утримуваними особами між Україною та так званими «Л/ДНР». За цей час фельдшерський пункт в Павлополі закрився, тож чоловік залишився без роботи  і навіть без пенсії, її платили тільки 2 місяці в 2018 році.

З того часу Олександр переніс одну операцію на хребті, на яку збирали кошти усі небайдужі, зібрати кошти допомагали донька, родичі, сусіди та знайомі.

У листопаді 2020 року Олександр перехворів на двобічну пневмонію, на фоні якої загострилися проблеми з хребтом. Зараз чоловіку вкрай потрібна друга операція, яка коштує 40 тисяч гривень.

Ви можете допомогти Олександру перерахувавши хоча б невелику суму на рахунок 5167 4901 3153 4027 (Ощадбанк) й повернути йому здатність вільно рухатися та відчувати себе спроможним далі боротися зі складнощами життя.

Новини