Шукаємо волонтерів та волонтерок у мережу моніторів дій силовиків на Донбасі.

Хто ми?
Мережу Human Rights Guard створила команда благодійного фонду «Восток SOS». Щомісяця ми отримуємо десятки дзвінків про порушення прав людини, з якими зіштовхуються люди під час спілкування із силовиками. 
Саме для роботи з системними проблемами та порушеннями ми вирішили створити мережу з контролю за діями правоохоронних органів та військовослужбовців у Донецькій та Луганській областях.

Чому це важливо?
Ми віримо, що наша безпека залежить від постійної взаємодії громадян та органів влади. Захист прав людини та постійне покращення безпекових стандартів в регіоні – пріоритет для нас.

Нашим основним завданням є підвищення підзвітності й прозорості, контроль за діями правоохоронців, військовослужбовців у Донецькій та Луганській областях, а також оперативна реакція на випадки порушення прав людини. 

Головне завдання моніторів – дистанційно або фізично проводити перевірку роботи органів влади. За підсумками таких візитів команда Восток SOS напрацьовуватиме рекомендації до місцевих органів влади та парламентарів для усунення виявлених проблем чи недоліків. 

Хто може долучитися до мережі  HR Guard? 
До діяльності мережі ми залучаємо жителів і жительок регіону, які, як ніхто інший, розуміють необхідність громадського контролю в умовах посиленої роботи правоохоронців та військовослужбовців.

Долучитися до мережі може кожен та кожна, хто проживає у Донецькій та Луганській областях. Ми розглянемо вашу заявку незалежно від вашого попереднього досвіду, чи освіти. 

Крім цього, наші тренери-правозахисники проведуть спеціальне 2-рівневе навчання. За його результатами і буде проведено відбір в мережу. 

Перший етап навчання відбудеться онлайн 20 лютого.

Ознайомитися з програмою та зареєструватися можна за посиланням.

Учасники та учасниці мережі здійснюватимуть свою діяльність на волонтерських засадах.

Share