З 13 по 16 травня відбувся чотириденний тренінг для шкіл учасниць проєкту “Освіта з прав людини для шкіл Луганської області”. Представники та представниці шкільних громад працювали над викликами та проблемними ситуаціями, пов’язаними з правами людини в школі.

Зокрема, вони будували стратегії і тактики роботи з проблемними ситуаціями у сфері прав людини, детально розбирали поняття та процеси шкільного самоврядування та будували плани дій для вирішення конкретних проблемних ситуацій.

Кожен навчальний заклад отримав низку методів для впровадження освіти з прав людини в школі. 

У проєкті взяли участь 5 навчальних закладів Луганщини:

  • Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа І ступеня – гімназія
  • Лисичанський НВК ЗОШ 1-3 ступ №3 – дошкільний заклад “Барвінок
  • Тимонівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
  • Сєвєродонецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14
  • Євсузький ліцей

Нагадаємо, що ці навчальні заклади беруть участь в проєкті з осені 2020 року, попередньо вони вже пройшли частину навчання в онлайн та офлайн форматі. Також в їхніх школах відбулися локальні тренінги для представників шкільної громади (діти, батьки, вчителі, адміністрація). Була проведена зовнішня та внутрішня оцінка шкіл, на основі якої тренери проєкту розробили рекомендації для кожного з цих навчальних закладів.  

Восток SOS впроваджує проєкт зі школами Луганської області з 2016 року, тож наразі маємо мережу з 35 навчальних закладів, що діють за принципами прав людини та впроваджують практики глобальної освіти. 

Ця діяльність постійно підтримується додатковими активностями, навчанням, консультаціями від професіоналів, методичною та матеріальною допомогою. 

Наступною активністю буде конференція, що запланована на 11 червня в Сєвєродонецьку. 

Робоча група тренінгу:

Олександра Козорог – координаторка освітніх проектів, експертка  ГС “Українська Гельсінська спілка з прав людини”, координаторка проєкту «Школа – територія прав людини».

Сергій Буровкоординатор Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», директор Освітнього дому прав людини в Чернігові.

Андрій Кінаш тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», менеджер проєкту «Школа – територія прав людини».

Юлія Самохвалова – координаторка БФ «Восток SOS»

Ольга Урсол – менеджерка освітнього напрямку БФ «Восток SOS»

Кішенко Юлія – координаторка проєкту, менеджерка освітнього напрямку БФ «Восток SOS».

Проєкт «Освіта з прав людини для шкіл Луганської області» реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» в партнерстві з Освітнім домом прав людини та Данським Гельсінським комітетом з прав людини за фінансової підтримки данського фонду Громадянське Суспільство в Розвитку (CISU – Civil Society in Development)

Share