Важливо, аби стратегічним комунікаціям передували стратегічні рішення, що ухвалюють щодо тимчасово окупованих територій – Дворецька

Членкиня правління та координаторка адвокаційного напрямку Восток SOS Олександра Дворецька переконана, що влада перш за все має випрацювати стратегію ухвалення рішень, щодо окупованих територій та слідувати їй, аби не продукувати їх різночитання і не множити фейки.

Таку думку вона висловила під час прямого ефіру на телеканалі Апострроф.

“Росія веде гібридну війну, однією зі складових якої є інформаційна війна та спеціальні операції і протидіяти цьому авжеж держава повинна. Але якщо будемо говорити яким чином сприймаються фейки на тимчасово окупованих територіях, то треба спершу з’ясувати, чи відрізняють люди на тимчасово окупованих територіях взагалі фейки, коли більшість того, що вони можуть побачити по телебаченню і складається з цих фейкових та пропагандистських телеканалів, що не мають жодного стосунку до журналістської роботи. Це російські, або так звані “республіканські” канали “Л\ДНР”. Людям дуже важко відрізняти фейки від правди. І ми можемо бачити останній такий вкид, який був про те як безпілотник український нібито вбив хлопчика. Для того, щоб проаналізувати брехню треба мати навички, або мати доступ до альтернативних джерел для того, щоб це перевіряти. Але про який доступ ми можемо говорити у випадку із літніми людьми, для яких телебачення чи друковані ЗМІ, часто є єдиним джерелом інформації. Ну і тут треба пам’ятати, що люди вже 7 років живуть в страху і РФ спеціально інвестує, щоб створювати для них таку бульбашку інформаційну”, – відзначила Олександра Дворецька.

Крім того, координаторка адвокаційного напрямку також прокоментувала створення Центру протидії дезінформації та представлення його очільниці. Нею стала Поліна Лисенко.

“Мені здається, що нам важливо не підміняти поняття, тому що важлива і можливість проводити боротьбу із дезінформацією, і також стратегічні комунікації. Тим паче про них центр заявляє, як про одну із основних задач. У цьому випадку важливо, аби стратегічним комунікаціям передували стратегічні рішення, що ухвалюють щодо тимчасово окупованих територій. Якщо такі рішення є, то їх можна комунікувати. Я просто наведу приклад: для тимчасово окупованої території Криму існує стратегія інформаційної реінтеграції і для сходу така стратегія існувала, вона закінчила свою дію у 2020 році. Кримська стратегія існує з 2018 року, але відтоді так і не створений план на її реалізацію. Тобто нібито стратегії є, але взагалі незрозуміло, чим керуються органи державної влади для того, щоб комунікувати з людьми. Цим користується РФ, обираючи речі, які їй вигідно “підсвітити””, – вважає членкиня правління Восток SOS Олександра Дворецька.

Переглянути розмову повністю можна у відео.


Новини