В Україні затвердили порядок погашення боргів по пенсіях переселенцям

Вчора, 10 листопада, Кабмін ухвалив Постанову № 1165 –  надзвичайно важливе рішення, якого чекали понад 3 роки. У 2018 році Пенсійні фонди по всій країні почали масово припиняти виплату пенсій внутрішньопереміщеним особам або особам, які відмовились від довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Згідно із Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, порядок виплати нарахованої, але не виплаченої пенсій мав визначити КМУ. Однак, протягом трьох років цього порядку так і прийняли. 

За ініціативою Уряду було затверджено “Порядок виплати пенсій, не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам”. Детальніше з текстом можна ознайомитись тут: https://bit.ly/30dBO6E 

Постановою передбачено, що з січня 2022 року розпочнеться виплата пенсій людям, які перебувають на відповідному обліку Пенсійного фонду України. Виплата здійснюватиметься щомісячно у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.

Водночас на виконання цього рішення у державному бюджеті 2022 року має бути передбачена окрема програма і виплати будуть здійснюватись в межах бюджетних асигнувань. На виконання цього акту знадобляться додаткові видатки із Державного бюджету в розмірі  6,1 млрд гривень. 

Реалізацією цього порядку та виплатою коштів, держава робить крок на шляху виконання своїх зобов’язань перед найбільш соціально незахищеними громадянами України. 

Новини