Українські підлітки 14-16 років можуть перетнути лінію розмежування за спрощеною процедурою

До 1 травня 2020 року українські підлітки 14-16 років можуть виїхати з тимчасово окупованих територій зі свідоцтвом про народження. Таку процедуру підтримав Кабінет Міністрів України, щоб надати можливість перетнути лінію розмежування та оформити український паспорт.

*Фото використано з відкритих джерел

Про це повідомляє “Дзеркало тижня” з посиланням на пресслужбу Міністерства в справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Кабінет міністрів підтримав спрощення процедури виїзду з окупованої території підліткам віком 14-16 років, у яких не було можливості оформити український паспорт або які його втратили. Згідно з постановою, до 1 травня 2020 року вони можуть перетнути лінію розмежування зі свідоцтвом про народження, повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Голова відомства Оксана Коляда зазначила, що підлітки, що проживають на окупованих територіях можуть приїхати на контрольовану територію, оформити паспорт і потім безперешкодно перетинати лінію розмежування.

Вони отримають можливість інтегруватися в український простір, вступити в українські виші та відчути себе повноцінними громадянами країни з усіма правами і можливостями, якими їх забезпечує держава зауважила міністерка.

Зазначимо, що варто завчасно спланувати виїзд з тимчасово окупованих територій та ознайомитись з правилами перетину лінії розмежування для громадян України, які їх
супроводжуватимуть.

Більше інформації про правила перетину лінії розмежування, можна знайти на сайті Служби Безпеки України.

Новини