Виконавчий директор благодійного фонду «Восток-SOS» Костянтин Рєуцький розповів у ефірі Українського радіо про ситуацію в Станиці Луганській, де, як відомо, відбувається будівництво мосту та розведення військ.

Висміювання заяви президента Зеленського з приводу того, що в Станиці Луганській — «Швейцарія», на думку Костянтина Рєуцького, є цілком доречним:

«Я думаю, що президент, насправді, і не бачив Станиці, і через це він може робити такі заяви. Щось віддалено схоже на Європу можна побачити лиш на невеличкій ділянці від українському КПВВ та до мосту, який зараз відновлюється. Там нарешті поклали декількасот метрів нового асфальту і цю ділянку обладнали ліхтарями. Решта Станиці виглядає жахливо. Щонайменше чверть будинків зруйнована, вони не відновлюються протягом цих п’яти років війни, дороги в жахлиому стані, доїхати туди дуже складно, оскільки головні дороги теж знаходяться в жахливому стані», — говорить активіст.

Сьогодні.Ввечері. Станиця Луганська після відведення військ

#СьогодніВвечері. Як змінилася Станиця Луганська після відведення військ? Розповідають виконавчий директор благодійного фонду Восток SOS Костянтин Реуцький та речник прес-центру ООС Олександр Штупун.Ведуча: Olena Zelinchenko

Geplaatst door UA: Українське радіо op Vrijdag 15 november 2019

Щодо безпеки місцевих жителів, Костянтин Рєуцький розповідає, що в Станиці Луганській достатньо тихо, однак ця ситуація не пов’язана із розведенням сил.

«Обстрілів там не було близько трьох років. І близько трьох років не страждали від бойових дій місцеві мешканці. Фактично, така тиша в Станиці встановилася черз роботу КПВ, яке відкрилося там восени 2016 року, і це впливає. Були навіть такі випадки — коли бойовики відновлювали вогонь по Станиці Луганській, тоді Укрраїнська сторона просто закривала КПВВ і таким чином впливала на поведінку бойовиків і змушувала їх припиняти вогонь», — говорить волонтер.

Він нагадує, що в Станиці є поліція, однак, зазначає, що поліцейські там не патрулюють вулиці, а також вони не мають права перебувати там озброєними. 

Нагадаємо, Станиця Луганська стала першою ділянкою, де відбулося розведення військ. На початку жовтня у Міноборони повідомили про завершення першого етапу розведення військ у цьому населеному пункті. Ремонт мосту у Станиці Луганській та розмінування прилеглих до мосту територій було погоджено на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську. Сторони домовилися про початок процесу з 1 серпня.

Джерело: UA: Українське радіо

Share