IMG_9862Благодійний фонд «Восток-SОS» (Київ, Україна) за підтримки організації MTÜ Mondo (Таллінн, Естонія) в партнерстві з Загальноосвітнім навчальним закладом I-III ступенів Скандинавською гімназією м. Київ та ГО «Ліга Молоді України» на базі бізнес-центру «Green Town» з 9 по 11 листопада 2018 року провів IІ науково-практичну конференцію Модель ООН в Луганській області, в якій взяли участь 40 учнів та 15 викладачів з 8-ми шкіл Луганської області, а саме: Сєвєродонецьк, Рубіжне, Біловодськ, Новопсков, Просторе, Комишуваха та Старобільськ. Тема заходу: «Сприяння розвитку світової економіки та соціального прогресу».

Протягом трьох днів делегати країн світу членів ООН виступали в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Майбутні дипломати брали участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. Учасники відтворювали діяльність двох справжніх комітетів ООН — Комітет з питань роззброєння і міжнародної безпеки, темою, якого була: «Реінтеграція Донбасу» та Економічна і соціальна рада: «Діджиталізація економіки в контексті цілі сталого розвитку. Новий шанс чи новий виклик?» Під час дебатів старшокласники переконалися у наявності альтернативних підходів до вирішення «української кризи» в міжнародних відносинах, адже процедурні правила рольової гри вимагали від делегатів чітко дотримуватися офіційної позиції країни, яку вони представляли і не висловлювати власну думку.

IMG_0082

IMG_9956

IMG_9958

Бажання подати власний проект резолюції з питання порядку денного як основу для ухвалення рішення змушувало делегатів з числа країн — постійних членів Ради Безпеки створювати коаліції, домовлятися з супротивниками, шукати компроміси. У підсумку делегатам Моделі ООН таки довелося опрацювати консенсусний підхід до вирішення проблеми, чого вимагало прийняття підсумкової резолюції.

Участь старшокласників у Моделі ООН дозволила їм випробувати себе у якості дипломатів, навчитися вести дискусію та обстоювати свою позицію, дізнатися більше про сучасні міжнародні відносини, поточну міжнародну ситуацію та діяльність ООН у світі, створити нове коло знайомств.

IMG_9894

IMG_9961

IMG_9988

Учасникам гри запам’яталась спецконференція, лекторами в якій виступили європейські волонтерки Одрі та Франциска з Франції та Голландії. Вони розповідали, як в країнах ЄС впроваджується гра, та про розвиток лідерських якостей і ведення конструктивного діалогу завдяки симуляції. Головною подією для всіх став дипломатичний прийом, на якому відбулось представлення національних кухонь та культур, запальні танці учасників одягнутих в традиційний одяг своєї країни.

IMG_0033

IMG_0186

IMG_0226

IMG_0204

IMG_0141

Серед гостей, що завітали на захід були представники Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, Олександр Овдієнко — гуманітарний радник, Управління з координації гуманітарних питань (OCHA), телеканал «ІРТА-FAX» та медіа-школа Media Kid дитячого центру Генерація.UA.

І найголовніше — п’ять переможців цьогорічної Моделі ООН будуть представляти обласну команду на цьогорічній ювілейній конференції «Модель ООН: Сканді-2018» в м.Київ. На цей раз лауреатами стали: Карачев Ілля, Чухран Іван, Подрєз Олександр — з сєвєродонецького багатопрофільного ліцею та Біловол Ірина, Чмир Кирило — з середньої загальноосвітньої школи № 6.

IMG_0323

IMG_0330

IMG_0137

Тренери відзначили найактивніших спікерів, на яких чекав приємний та несподіваний сюрприз: освітня поїздка Study trip до Києва з відвідуванням штаб-квартири ООН. Десять щасливчиків з Біловодської гімназії, Комишуваського НВК, Просторівської ЗОШ, Новопсковської ЗОШ та Сєвєродонецької школи № 6 в кінці листопада відправляться у захоплюючу подорож.

Всі світлини, зроблені під час Моделі ООН 2018 у м. Сєвєродонецьк, можна переглянути за посиланням.

Захід проводив БФ «Восток-SOS», що фінансується Міністерством іноземних справ Естонії у співпраці з естонською організацією MTÜ Mondo.

logo-vostok-sos-mondo-Model_OON

Share