У межах моніторингової місії команда БФ «Схід SOS» зустрілася зі представниками Луганської ОВА та відвідала Донеччину

У травні 2024 року команда Благодійного фонду «Схід SOS» зустрілася зі представниками релокованої Луганської ОВА в місті Дніпро в межах міжнародної моніторингової місії до деокупованих і прифронтових територій, а також відвідала населені пункти Донеччини, а саме міста Покровськ, Лиман і Святогірськ, селища Ярова та Дробишеве, села Срібне, Комар, Багатир і Костянтинопіль.

«Під час зустрічі з головою ОДА Артемом Лисогором обговорили успішні приклади релокації лікарень. Він повідомив, що області вдалося розгорнути 46 медичних установ на підконтрольній території, проте частина закладів досі не має спроможностей, аби продовжити діяльність повноцінно. Більшість шкіл вдалося релокувати, вони працюють в онлайн-форматі. Область отримала 6 000 гаджетів, що покриває потреби 95% освітян і 10% учнів. Одна з нагальних проблем – ускладнений виїзд для дітей і підлітків з ТОТ», – зазначила голова правління фонду Катерина Скрипова.

Рівень руйнувань цивільної інфраструктури та житлового фонду у Донецькій області залишається високим. Програма «єВідновлення» працює в населених пунктах, де передбачені компенсації за пошкоджене майно, проте власники часто не можуть отримати виплати через відсутність належним чином оформлених документів.

Крім того, виявлено високий запит на юридичний супровід щодо отримання компенсацій і відновлення документів. Люди, які не мають права на відшкодування за державною програмою, потребують дрібного ремонту будинків.

Навчання у школах і садках відбувається в онлайн-режимі, є запит на створення та облаштування укриттів. Задля соціалізації та емоційного розвантаження працюють гуртки, діти та підлітки відвідують їх у позашкільний час. Водночас задля існування таких секцій необхідне додаткове фінансування.

За результатами виїздів буде сформований звіт, розроблені рекомендації для національних і міжнародних надавачів допомоги.

Моніторингова місія реалізується в межах проєкту «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.

Новини