У червні 2021 року на телефон та електронну пошту «гарячої лінії» із виявлення випадків незаконних дій силовиків у Донецькій та Луганській областях надійшло 21 звернення, які стосувалися 17 ситуацій. 7 із них були скаргами на представників влади, а решта мали довідковий характер.

10 ситуацій стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворення COVID-19. Одне звернення стосувалось правил перетину держаного кордону України для подорожніх у Росію. Два звернення на тему перетину КПВВ стосувалися тестування на COVID-19, два – питання впливу прописки на процедуру перетину, три – необхідних для перетину документів. Одна зі скарг стосувалося відсутності результатів тесту на вірус на підконтрольній українській державі території, що заважало перетнути КПВВ. Інша скарга стосувалася організації роботи КПВВ “Станиця Луганська”, де черги призвели до непритомності двох підлітків, а також грубої поведінки тамтешніх прикордонників. Ще одна скарга стосувалася ситуації, коли людину не пропустили через КПВВ на окуповану територію, як стверджує скаржник, без пояснення причин. Одна зі ситуацій стосувалася передачі дитини від матері до батька через КПВВ. Прикметним було також звернення щодо молодої дівчни з окупованих територій, яка не мала українського паспорту, але хотіла переїхати на підконтрольну українській державі територію для постійного проживання.

Загалом 9 ситуацій стосувалися Луганської, 2 – Донецької, 1 – Київської області та міста Києва, 1 – міста Харкова, 1 – міста Дніпра, 1 – Російської Федерації. Як мінімум три звернення надійшли з окупованих територій. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація. Чотири ситуації стались безпосередньо між населеними пунктами, три з них – на КПВВ або поблизу КПВВ.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися чотири рази. Тричі скаржились на прикордонників. Один раз – на службу, яка займається тестуванням на COVID-19 на КПВВ. Двічі скаржилися на прокуратуру, та один раз – на місцеву владу.

Прикметною можна вважати скаргу на невиконання працівниками поліції своїх службових обов’язків. За інформацією літньої скаржниці з міста Маріуполя, працівники поліції, до яких вона зверталась, не вжили жодних заходів після її усної заяви про погрози її життю і здоров’ю з боку сусіда. Варто додати, що дружина цього сусіда – працівниця поліції, що вказує на корупційну підставу такої бездіяльності. Інша скарга стосувалася відсутності реакції поліції на заяву про конфлікт між звільненою працівницею київського підприємства та її роботодавцями, у наслідок чого скаржниця втратила доступ до своїх особистих речей. Ще одна скарга стосувалася, зі слів скаржника, корупції і бездіяльності поліції та прокуратури в конфлікті між чоловіком та жінкою з приводу поділу майна та позбавлення батьківських прав. Ще одна скарга стосувалася корупції та бездіяльності поліції в Луганській області.

«Гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур у Донецькій та Луганській областях, працює цілодобово за номером телефону:

+380 (99) 297 64 36

Share