У квітні на телефон, Viber та WhatsApp «гарячої лінії» Восток SOS з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 14 звернень, 9 з яких були скаргами на представників влади, а решта мали довідковий характер.

Два з таких звернень були скаргами на українських прикордонників, які не пропустили людей через КПВВ, оскільки на телефонах скаржників не працював мобільний додаток «Дій вдома».

6 стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах як заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворювання COVID-19, так і загострення бойових дій на лінії фронту.

4 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 2 – Донецької, 1 – Львівської області, 1 – міста Києва. Як мінімум два звернення надійшли з окупованих територій. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація. Три ситуації сталися між населеними пунктами: дві на КПВВ, одна на блокпості.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися три рази, на військовослужбовців Збройних Сил України – один раз. Прикметною скаргою є інформація скаржниці про викрадення двох її синів та майна в 2014 році та відсутність розслідування викрадення. Скаржниця підозрює у викраденні українських силовиків і каже, що сини досі не знайшлися.

Ми не тільки фіксуємо порушення, а й готові проконсультувати вас, якщо ваші права порушили.

Команда юристів Восток SOS працює щодня з 9:00 до 18:00.

 +380 (99) 297 64 36

Share