У березні на телефон та Viber «гарячої лінії» Восток SOS по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях ми отримали 43 звернення. Вони стосувалися 29 ситуацій, 7 з яких не відповідали тематиці «гарячої лінії».

13 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 7 – Донецької, 1 – Запорізької, 1 – Львівської області, 2 – міста Києва, 1 – Російської Федерації (щодо питання перетину державного кордону).

Як мінімум один дзвінок здійснили з окупованих територій. У 8 випадках люди не назвали ані область, ані більш точне своє місце перебування.

Два звернення стосувалися інцидентів, які сталися на блокпостах між населеними пунктами. П’ять – правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) та обмежень пересування в умовах державних заходів карантину проти COVID-19.

На дії та бездіяльність поліції скаржились 8 разів, 2 рази – на працівників прокуратури, 2 – на співробітників Державного бюро розслідувань, 1 – на військовослужбовців Збройних Сил України.

Крім того, серед звернень людей – заяви щодо порушень трудових прав з боку адміністрації підприємства, невиплату пенсії, на голову садівничого кооперативу за порушення майнових прав, на завідувача травматологічним відділенням державної лікарні за корупцію, на міського голову за корупцію, на орендаря квартири за невиплату боргу та інші злочини.

Прикметні скарги:

У березні 2021 року «гаряча лінія» зафіксувала 5 скарги на дії працівників поліції, і 3 на  невиконання або неналежне виконання ними службових обов’язків. Прикметними з них можна назвати скарги з міста Слов’янськ Донецької області та села Братковичі Львівської області на відмову приймати заяви про правопорушення та «зникнення» таких написаних заяв без подальшого відкриття кримінальних проваджень чи інших дій з боку поліції. Окремі скаржники також заявляли про обмеження пересування з боку працівників поліції, перевищення влади, а також на участь високопосадовців поліції,  прокуратури та Державного бюро розслідувань в корупції або іншій злочинній діяльності.

Share