Що має зробити парламент вже зараз для захисту постраждалих від війни українців: презентація дорожньої карти

📌 Сьогодні, 5 вересня 2023 року, координаторка адвокаційного напряму Благодійного фонду «Восток SOS» Юлія Матвійчук взяла участь у пресконференції «Що має зробити парламент вже зараз для захисту постраждалих від війни українців: презентація дорожньої карти» від Ukraine Media Center – Ukrinform і Центру прав людини ZMINA.

🏫 Експертки Коаліції організацій, що опікуються захистом прав постраждалих унаслідок збройної агресії рф проти України, представили дорожню карту законопроєктів у сфері захисту прав потерпілих від війни, які необхідно ухвалити, відхилити чи доопрацювати. Були також презентовані потребуючі підтримки проєкти щодо реінтеграції жителів ТОТ.

Під час конференції виступили:
🔹Альона Луньова – директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA;
🔹 Юлія Матвійчук – координаторка з адвокаційних питань БФ «Восток SOS»;
🔹 Ольга Скрипник – голова правління Кримської правозахисної групи;
🔹 Анна Рассамахіна – адвокаційна менеджерка ГО «КримСОС».

⚖️ Правозахисниці розповіли, що на розгляді парламенту є важливі законопроєкти, що потребують доопрацювання. Юлія Матвійчук зауважила, що серед них і проєкт закону, що допоможе розмежувати правопорушення, передбачене ст. 111-1 Кримінального кодексу України, від інших суміжних правопорушень.

💬 «У цьому проєкті доцільно переглянути запропоновану норму про звільнення від кримінальної відповідальності тих, кого примусово мобілізували до російської армії на тимчасово окупованих територіях України відповідно до слідчої та судової практики, що склалася після реєстрації законопроєкту», – прокоментувала Юлія Матвійчук.

📌 Крім того, потребує доопрацювання законопроєкт щодо захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей.

Запис шукайте на фейсбук-сторінці ZMINA. Центр прав людини та ютуб-каналі Ukraine Media Center — Ukrinform українською та англійською мовами.ZMINA. Центр прав людини
Донбас SOS
Крим_ SOS
Право на захист
Восток SOS
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»
Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»
Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group

Новини