Розроблення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти»

11 вересня 2019 року відбулось перше засідання робочої групи з розроблення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» при Директораті з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції. Представники «Восток-СОС», разом з іншими організаціями, що опікуються правами ВПО, також беруть участь у діяльності робочої групи.

Минуло вже більше року з моменту прийняття закону, який мав полегшити розшук людей, зниклих безвісти. Згідно з ним, у листопаді 2018 року мала бути створена комісія з питань зниклих безвісти та єдиний реєстр інформації про цих осіб. Також закон впроваджує процедуру надання правового статусу зниклих безвісти під час конфлікту і державну підтримку їхніх родичів.

Проте закон досі не діє, реєстр не був створений, а комісія не почала роботу. Родичі зниклих звертаються по пенсійні виплати у зв’язку із втратою годувальника, як це передбачено законом, проте органи Пенсійного фонду їм відмовляють.

Наразі ми маємо надію за допомогою робочої групи внести до Закону зміни, які дозволять уточнити статус Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та забезпечити функціонування Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Новини