росія використовує пацієнтів та лікарів Обласної лікарні у Маріуполі у якості «живого щита» – це воєнний злочин

Ми, Український національний центр розбудови миру та Благодійний фонд Восток SOS звертаємося до міжнародної спільноти, Європейського Союзу, країн-членів НАТО, міжнародних гуманітарних та судових організацій, урядів демократичних країн щодо вжиття термінових заходів із перешкоджання Російській Федерації  використання цивільного населення міста Маріуполя у якості «живого щита» для прикриття російських військових операцій.

Уже понад 3 доби заблокованими у підвальному приміщені напівзруйнованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі залишаються близько півтисячі людей. Через заборону російських військових покидати лікарню вони опинилися у заручниках. Фактично, російські військові використовують заблоковане цивільне населення у якості “живого щита” для захисту російських збройних сил і прикриття їхніх військових операцій. 

Навколо лікарні продовжуються обстріли цивільної інфраструктури, палають багатоповерхові будинки. До лікарні не допускають автомобілі швидкої допомоги. Зв’язку з персоналом та пацієнтами лікарні немає. Відсутня можливість оцінити наявність у заблокованих в підвальному приміщенні людей достатньої кількості питної води, продуктів харчування та необхідних медикаментів для лікування хворих. 

Згідно з інформацією Медійної ініціативи за права людини з приміщення лікарні російські військові нікого не випускають, погрожуючи розстрілом. А ті пацієнти, які ризикнули вирватися з полону, повернулися з кульовими пораненнями“.

Від початку нападу Російської Федерації на територію України і масових обстрілів міста Маріуполя Обласну лікарню інтенсивного лікування російські військові практично зруйнували. В основному корпусі від бомбардувань впали плити перекриття. У приміщенні лікарні перебувають російські військові, які здійснюють обстріли з будівлі лікарні. Персонал та пацієнти продовжують ховатися у підвальному приміщенні, працювати та лікувати допоки це можливо. 

Важливо примусити Російську Федерацію припинити терористичні дії із взяття у заручники цивільних осіб мирних українських міст та припинити артобстріли захищених об’єктів – лікарень, пологових будинків, шкіл і дитячих садків, геріатричних пансіонатів, медичного транспорту тощо. 

Вимога також стосується надання гарантій безпеки при евакуації цивільного населення гуманітарними коридорами з міст в облозі на межі гуманітарної катастрофи і створення  можливості для відновлення критичної цивільної інфраструктури цих населених пунктів.

Довідково: використання “живих щитів“ є окремим різновидом воєнного злочину, заборона використання “живих щитів” також закріплена і у статті 28 ІV Женевської конвенції, статті 51 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій та нормі 97 звичаєвого міжнародного гуманітарного права. 

Облога російськими збройними силами міста Маріуполя, де проживає близько 400 тисяч людей, триває вже 17 діб. В усьому місті відсутнє електро-водо–газопостачання, немає мобільного зв’язку та доступу до ТВ-сигналу. Територія міста межує з тимчасово окупованою територією Донецької області. Збройні сили Російської Федерації продовжують послідовно знищувати всю цивільну інфраструктуру багатотисячного міста разом із його жителями.

Новини