Російські війська здійснили авіаудар по пологовому будинку: загинули діти, яким не було і доби

Знищення цивільного населення Маріуполя набуло катастрофічних  масштабів. Сьогодні по місту здійснили чергові авіаудари. Снаряди знищили Маріупольську міську лікарню №3, до складу якої входить дитяча поліклініка та пологовий будинок №2. Кількість жертв наразі невідома, однак бомба влучила прямо в пологовий будинок, постраждали лікарі та інший медичний персонал, породіллі та новонароджені діти, які народилися цієї ночі.

Ми, Український національний центр розбудови миру та Восток SOS звертаємось до міжнародної спільноти, Європейського Союзу, країн-членів НАТО, міжнародних гуманітарних та судових організацій, урядів демократичних країн з проханням не допустити вбивство 400 тисяч цивільного населення міста Маріуполь, вимагати від Російської Федерації припинити артобстріли території України, забезпечити виконання цієї вимоги закривши небо над Україною, надавши гарантії безпеки при евакуації цивільного населення гуманітарними коридорами з міст в облозі на межі гуманітарної катастрофи та дати можливість відновити критичну цивільну інфраструктуру цих населених пунктів.

Попри проміжне рішення Європейського суду з прав людини від 1 березня 2022 року у справі України проти Росії  де, “Суд вирішив, в інтересах сторін та з дотриманням належних процедур, наказати уряду Росії утриматися від військових атак на цивільних та цивільні об’єкти, в тому числі житлові помешкання, машини рятувальних служб та спеціально захищені цивільні об’єкти, такі як школи та лікарні, аби забезпечити безпеку медичних закладів, персоналу та автомобілів «швидкої» на території, яка зазнає нападу або перебуває під облогою російських військових» – Російська Федерація продовжує атаки на захищені об’єкти.

Облога російськими збройними силами міста Маріуполя, де проживає близько 400 тисяч людей, триває вже 10 діб. В усьому місті відсутнє електро-водо–газопостачання, немає мобільного зв’язку та доступу до ТВ-сигналу. Територія міста межує з тимчасово окупованою територією Донецької області. Збройні сили Російської Федерації продовжують послідовно знищувати всю цивільну інфраструктуру багатотисячного міста разом із його жителями.

Щодня на телефонні лінії гуманітарних організацій звертаються сотні людей, які  намагаються знайти своїх родичів з Маріуполя та дізнатися чи вони взагалі живі, бо не мають можливості ані зв’язатися із ними, ані доїхати в місто для пошуку близьких власними силами. 

Органи державної влади в Маріуполі не встигають оформлювати документи, які посвідчують факти смерті, оскільки кількість загиблих стає дедалі більшою. Під постійними обстрілами з важкої артилерії неможливо ідентифікувати загиблих. Це ж стосується і поранених. Лікарі роблять записи у паперовому вигляді власноруч, для того, щоб потім відновити їх у відповідних реєстрах. 

Унеможливлюється поставка до міста товарів першої необхідності: питної води, продуктів харчування та медикаментів. Гуманітарні вантажі потрапляють під обстріли та повністю блокуються збройними силами Російської Федерації. Місто перебуває на межі гуманітарної катастрофи, масштаби якої складно собі уявити у 2022 році.

Домовленості між українською та російською сторонами щодо запровадження гуманітарних коридорів – евакуаційних маршрутів у напрямку міста Запоріжжя не були реалізовані, оскільки збройні сили Російської Федерації грубо порушували норми міжнародного гуманітарного права та обстрілювали коридор, яким рухалися цивільні, застосовуючи, зокрема, системи залпового вогню. 

До Російської Федерації 8 березня 2022 року Європейський суд з прав людини застосував Правило 39, яке зобов’язує Росію “забезпечити безперешкодний доступ цивільного населення до безпечних шляхів евакуації, охорони здоров’я, продовольства та інших предметів першої необхідності, швидкого та безперешкодного проходження гуманітарної допомоги та пересування гуманітарних працівників”.​​ 

Росія брутально ігнорує це рішення, як і попередні та свої зобов’язання за міжнародним правом. 

Просимо закрити небо над Україною, надати гарантії безпеки при евакуації цивільного населення гуманітарними коридорами з міст в облозі та дати можливість відновити критичну цивільну інфраструктуру міст України.

#NOflyZoneUA

#StopRussianAgression

#StandWithUkraine

Новини