П’ять шкіл Луганщини зібралися разом для участі в проєкті «Глобальна освіта — знаємо права людини»

З 6 по 9 листопада в Освітньому домі прав людини у Чернігові триває освітній курс «Глобальна освіта — знаємо права людини». Цьогоріч до проєкту приєдналися п’ять нових шкіл Луганської області.

Це загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 м. Сєвєродонецька, «Гончарівський ліцей» Сватівської міської ради, Кремінський ліцей №3, Сватівський ліцей №2, Лисичанська загальноосвітня школа №18.

Уже після першого дня навчання учасники відзначили, що зрозуміли, наскільки важливими є права людини в нашому житті та у функціонуванні школи. Вчителі, батьки та представники адміністрації шкіл почали розрізняти види прав людини, виділили права та обов’язки, дізналися, як гарантуються права людини і до чого тут школа, вивчили підхід до розвитку шкільної громади та організації навчально-виховного процесу, що ґрунтується на правах людини.

Крім цього, учасники навчання, ознайомились з відео «Чому ми все ще говоримо про права дітей?» від естонської організації Mondo. 

Але після тренінгу робота тільки починається. Попереду ще самооцінка шкіл та локальні тренінги, де тренери будуть працювати з розширеною групою від шкільної громади. Кожна школа вступає на великий шлях до мети Школи території прав людини. 

Це вже шостий набір шкіл. Проєкт працює вже п’ять років і має мережу шкіл Луганської області, що нараховує 40 навчальних закладів. 

Захід відбувається з дотриманням всіх протиепідемічних правил.

Благодійний фонд «Восток SОS» (Київ, Україна), MTÜ Mondo (Таллінн, Естонія) в партнерстві з Освітнім Домом прав людини — Чернігів (Україна) за підтримки Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» при підтримці Міністерства закордонних справ Естонії.

Новини