І ось нарешті останній тренінг серії заходів проєкту з місцевими громадами Луганської області. Попереду освітня поїздка успішними громадами України, з метою отримання досвіду кращих практик. Та надбання досвіду країн Вишеградської групи. Щоб повернутись до своїх громад та впровадити побачене та почуте. 

Наразі навчання тривало в Сєвєродонецьку, для представників влади та громадських організацій місцевих громад з трьох прифронтових районів Луганської області. Зустрічались двома групами в період з 14 по 17 вересня, з дотриманням усіх карантинних норм.

Групи працювали із побудовою та прописуванням стратегії розвитку власної громади. Робили багато практичних вправ та ділились досвідом. 

Також почули виступ Семюеля Года, який розповів про досвід Словаччини із впровадження методики теорії змін. 

Всі учасники з величезним натхненням ставляться до проєкту та досягнень, які вдалось отримати підчас навчання. Ось декілька думок з цього приводу від саміх учасників:

  • Під час проекту відкрилися очі, почали розуміти що таке громада, змогли зрозуміти як вона працює, функціонує. Створили проекти для своєї громади, які люди підтримали та тепер маємо на меті впроваджувати розробки в життя. 
  • Ми отримали знання для розвитку нашого села. Зрозумли, що необхідно шукати місцевий ресурс, комунікувати владі з громадянським суспільством і саме за рахунок цього з’являється ресурс і шляхи вирішення проблем.
  • Спасибі проекту за людей з інших громад, з якими познайомилися. У них схожі проблеми і нам разом легше йти далі. Люди хочуть розвиватися, спасибі цьому знайомству.
  • Цей тренінг дав поштовх новим ідеям. Цікавий навчальний курс. Головне, що ми тепер знаємо як писати проєкти.
  • Проєкт розширив бачення власної громади, допоміг зрозуміти шляхи вирішення проблем – завдяки чому можна реалізовувати нові ідеї.
  • Проект допоміг почерпнути нові ідеї для майбутніх власних проектів, подивитися як колеги з інших районів вирішують питання.

Тренінги проводяться в рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який  реалізується БФ Восток SOS при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.

Share