Просимо допомогти зібрати гроші на навчання кримчанці Дінарі Умеровій

Дінара має заплатити за навчання 32 тисячі гривень до 15 листопада. Інакше її відрахують з університету. Грошей для того, щоб оплатити контракт, немає ні в неї, ні в її сім’ї. 

Дінара виїхала з Криму в 16 років, маючи лише свідоцтво про народження та стрімке бажання вчитись і жити в Україні. Більш ніж місяць вона чекала на отримання паспорту в Херсоні і після цього разом із мамою вирушила до Києва. Там вона вступила до Економічного коледжу КНЕУ на спеціальність «Право». 

Дінара планувала продовжувати навчання далі і зареєструвалась на ЗНО. Однак, у квітні цього року під час локдауну вона поїхала до батьків у Крим. Коли необхідно було повернутись для продовження навчання та складання ЗНО, вона не змогла цього зробити, оскільки окупанти не випустили її з території Криму. 

Дінарі вдалось виїхати лише в червні, коли всі іспити вже завершились. Дівчина не змогла скористатись своїм правом отримати вищу освіту на конкурсній основі. Однак, у неї залишилась можливість вступити на другий курс, оскільки вона має диплом молодшого спеціаліста. Вона склала вступні іспити та вступила на другий курс КНЕУ. Тоді виникла інша проблема – спеціальність, за якою вона вчилась до того, не має в КНЕУ бюджетних місць для тих, хто вступає на другий курс. 

Їй запропонували звернутись до Міністерства освіти та науки, яке виділяє додаткові бюджетні місця для внутрішньо переміщених осіб. У цій ситуації виділення бюджетного місця фінансується лише за залишковим принципом, і в України не знайшлось грошей для того, щоб дівчина змогла скористатись своїм правом на освіту. 

Тому  зараз ми громадські організації, що опікуються захистом права на освіту жителів тимчасово окупованих територій, звертаємось до вас із проханням зібрати ці гроші для Дінари. 

Оскільки, якщо дівчина не заплатить за навчання, то буде змушена повернутись на окуповану територію. 

Номери її карток:

ПриватБанк: 4149499138263114 

Monobank: 4441114421232552

Дякуємо! 

Крім цього, ми плануємо провести адвокаційну кампанію та змінити процедури, через які Україна втрачає тих, хто готовий без жодних документів їхати в незнайоме місто, щоб навчатись і жити на її території, але фактично змушений виборювати своє право залишитись тут і зрештою програє бій бюрократичній системі освіти. 

Новини