Пропонуємо вашій увазі попередню програму дискусій в рамках Фестивалю Думок 2019, який пройде 7 вересня в Сєвєродонецьку, в парку поруч з площею Перемоги.

Ознайомитися з Програмою Фестивалю думок 2019 можна за посиланням.


  • Поспілкуємося українською? Місце української мови у східних регіонах України.

В Україні мовне питання часто стає причиною гострих суперечок та політичних маніпуляцій. Прикладом цього може бути нещодавно підписаний Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Цей документ затверджує мову як державну і обов’язкову для використання для високопосадовців та кервників силових структур. Також українська є мовою ділового спілкування для депутатів усіх рівнів, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників та працівників сфери обслуговування.

Ці вимоги не поширюються на приватне спілкування громадян і не змушують регіони користуватися українською в буденному житті. Цікавою є Ваша думка, шановні співмешканці. Мова комунікації – це вибір кожного, вона є, насамперед, засобом для порозуміння. Тільки нам вирішувати ким бути і куди рухатися! Запрошуємо мешканців міста, представників силових структур, депутатів, керівників ВУЗів та всіх, кого бентежить тема мови в нашій країні. 

💪Спікерами дискусії виступають:

Елена Нижельская – депутатка Сєвєродонецької міської ради, Мар’яна Вольська Ясочка Борода (Marianna Volska) – організаторка “Україномовного розмовного клубу” в м.Сєвєродонецьк. Модерує Ирина Коваль (Irina Koval) – продюсер лінейний UA: Українське радіо “Пульс”

☝️Просимо зареєструватись за посиланням https://docs.google.com/…/1FAIpQLScwOCa8BgGKrg9ZQS…/viewform

  • Гендерні стереотипи: міф чи реальність?

Чи користувалися ви коли-небуть громадським транспортом за кермом якого сиділа жінка? Як Ви гадаєте, Ваш чоловік/хлопець зміг би зробити Вам макіяж після консультації у професіонала? Чи є у чоловіків щось жіночне, а у жінок – щось від чоловічого? Цікаво? Будемо раді почути Ваші думки та поспілкуватися на тему гендерної рівності. Варто зазначити, що проблема гендерної рівності є однією з центральних у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй (ООН). Україна є однією з багатьох країн які зобов’язалась до виконання ключових міжнародних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності. Але чи справді ми розуміємо важливість цього питання ? Чи існують у нашому суспільстві стереотипи пов’язані з можливостями чоловіків і жінок? Що таке фемінітиви і для чого їх використовувати? Будемо раді обговорити з Вами всю вищезазначену та дотичну до цієї теми проблематику. В процесі дискусії у Вас буде змога дізнатися більше про гендерну ідентичність, законодавче регулювання цього питання, роль суспільства у формуванні і поширенні ідеї гендерної рівності чи нерівності, дізнатись про сімволіку та пограти в гендерну вікторину. Запрошуємо до спілкування всіх, кому важлива ця тема, а саме, студентів, викладачів, робітників державних установ, тощо.

💪Спікерами дискусії виступають:

Андрій Жидков – проректор з науково – педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля, к.т.н., доцент. Держак Наталія, к.е.н., доцентка кафедри публічного управління, менеджменту та маркетингу СНУ ім. В. Даля, членкиня ГО «Фундація «Жіноча ініціатива». Виктория Гниденко (Viktoriia Hnidenko) – аспірантка кафедри правознавства юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, асистент, членкиня ГО «Фундація «Жіноча ініціатива». Leonid Sitchenko – студент юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, голова у ФРІ Сєвєродонецьк. Модераторка Галина Татаренко – к.ю.н., доцентка, завідувачка кафедри конституційного права юридичного факультету СНУ ім. В. Даля, Голова ГО «Фундація «Жіноча ініціатива».

☝️Просимо зареєструватись за посиланням https://docs.google.com/…/1To61OwGlMhfaBMDvT7K7SitTs4g…/edit

  • Етика й корупція в публічному секторі

Питання корупції є ключовим для України. Саме тому пропонуємо вам взяти участь у дискусії з людиною, яка працювала довгий час державним прокурором у Генеральній прокуратурі Естонії та головою Етичної комісії прокурорів у 2014-2018 роках Стевеном Хрісто Евестусом. У Вас буде чудова нагода поспілкуватися та дізнатися з перших вуст про виклики у сфері боротьби з корупцією, важливість дотримання етичних стандартів, відкритості та підзвітності перед суспільством. Будемо обговорювати наступні питання : – Важливість етики в державному та приватному секторах. – Як державний сектор повинен взаємодіяти з громадянським суспільством, та приватним сектором? – Потенціал електронних сервісів для подолання корупції та їх вплив на діяльність органів правопорядку. – Етика та етичне прийняття рішень. Політична відповідальність влади перед суспільством. Міжнародний досвід. – Робота антикорупційної інфраструктури в країні. Які передумови ефективності? Запрошуємо представників та представниць органів державної влади, суддів, прокурорів, чиновників департаментів, професійних та громадських журналістів, представників організацій та ініціатив, які працюють у сфері боротьби з корупцією.

💪Спікерами дискусії виступають:

Стевен Хрісто Евестус – колишній державний прокурор у Генеральній прокуратурі Естонії, голова Етичної комісії прокурорів у 2014-2018 роках, Анастасія Козловцева – керівниця департаменту міжнародних зв’язків/fundraising Трансперенсі Інтернешнл Україна.

☝️Просимо зареєструватись за посиланням 📝https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdMjHKFsKgS7e4f_…/viewform…

  • Робочі професії – “динозаври” чи наше майбутнє

Невже світу потрібні тільки фотографи, філософи або дантисти? Чи престижна професія зварювальника, сантехніка або маляра-штукатура? Давайте поговоримо про те, чи залишаються робочі професії в минулому або ж йдуть впевнено в майбутнє на одному рівні з програмістами чи кіберполіціянтами! Можливо саме ця дискусія відкриє для вас нові горизонти, та підштовхне до вибору професії чи зміни діяльності. Якщо ви в пошуку свого життєвого шляху, або стоїте перед вибором професії то ця дискусія саме для вас.

💪Спікерами дискусії виступають:

Андрій Кононенко – Інститут професійно-технічної освіти НАПН України. Володимир Артюшенко – Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області. Тетяна Поскрякова – Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації. Юрій Сиденьков – Громадська рада при Мінрегіоні,
заступник голови, голова комітету з питань містобудування 
Світлана Мозгова – Золотівський професійний ліцей. Григор Адамян – Бізнесмен. Євген Назаров – ДНЗ ЛЦПТО ДСЗ

📝Просимо зареєструватись за посиланням:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe1RI_uMIsCxm2oA…/viewform…


Наповнення програми Фестивалю продовжується, кожна тема поступово буде додаватись на цій сторінці.
Не перемикайтесь!

Також стежте за новинами на Facebook Фестиваль думок 2019

Контакти для зв’язку: [email protected], (099) 078-46-66


Організатори «Фестивалю думок» Благодійний фонд «Восток-SOS» та естонська організація MTÜ Mondo в партнерстві з Democracy Reporting International. Інформаційний партнер фестивалю Ресурсний центр ГУРТ: Портал суспільно активних громадян та генеральний інформаційний партнер телеканал UA: Донбас і UA: українське радіо Пульс.

Чеський центр є співорганізатором події.

Фестиваль відбувається в рамках програми Transition Promotion Program за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки

та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії і Посольства Швейцарії в Україні.

Share