Правовий аналітик БФ «Схід SOS» став спікером заходу «Правозахисний вимір євроінтеграції»

25-26 травня 2024 року правовий аналітик Благодійного фонду «Схід SOS» Ярослав Таранець став спікером заходу «Правозахисний вимір євроінтеграції», який організував Центр громадянських свобод.

У панельній дискусії щодо впливу війни на права людини та вступ України до ЄС також взяли участь Євген Захаров (Харківська правозахисна група, ініціатива «Трибунал для путіна»), Ольга Саленко (Проєкт Асоціації правників України «Моніторинг судових проваджень у справах про воєнні злочини: версія 2.0») та Юлія Сачук (ініціатива «Fight For Right»).

Учасники та учасниці обговорили такі питання:

  • Чи можлива безпека України без дотримання прав людини?
  • Чи готова наша система захисту прав людини до вступу до ЄС?
  • Чи є ризик для України втратити свободу?
  • Як впливає війна на права людини та вступ до ЄС?
  • Чи достатньо стандартів України щодо свободи слова та доступу до інформації для вступу до ЄС?

«Україна взяла на себе зобов’язання перед ЄС, зокрема й щодо розвитку послуг із підтриманого проживання та відмови від застарілих підходів до догляду через інституційні заклади. Ми підтримуємо реформу та вбачаємо позитивну тенденцію, але бойові дії вносять корективи. Ми не можемо впровадити необхідні зміни, адже евакуація зі прифронту триває. Кількість самотніх людей, які потребують розміщення, значно перевищує ресурс країни. Нам необхідно забезпечити евакуацію та розселення людей старшого віку та осіб з інвалідністю. Для цього потрібні місця, де вони житимуть», – зазначив Ярослав Таранець.

Нагадаємо, команда адвокаційного напряму БФ «Схід SOS» бере участь у діяльності коаліцій громадських організацій, благодійних фондів і робочих груп з органами державної влади. Діяльність реалізована у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки ЄС.

Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю БФ «Схід SOS» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Новини