ОРДЛО для рассылки 1

 

Подивится PDF >>>

https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-lyudyny-v-ordlo-gruden-2017

Завантажити PDF >>>

https://www.dropbox.com/s/ow9s7b4a2lpjdoh/prava-lyudyny-v-ordlo-gruden-2017.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>

https://issuu.com/vostok-sos/docs/prava-cheloveka-v-ordlo-dekabr-2017

Скачать PDF >>>

https://www.dropbox.com/s/aa4dvarw08rqhl8/prava-cheloveka-v-ordlo-dekabr-2017.pdf?dl=1

PDF in English >>>

https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-in-cddlr-december-2017

PDF in English (download) >>>

https://www.dropbox.com/s/8ptj8oi95cf4qk6/human-rights-in-cddlr-december-2017.pdf?dl=1

 

У грудні 2017 року районах Луганської та Донецької областей, контрольованих збройними формуваннями так званих «ЛНР» і «ДНР», були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, права на медичне обслуговування і прав ув’язнених. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

 

1.  Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

25 грудня 2017 року прес-служба «МДБ ЛНР» повідомила, що так званий «військовий суд ЛНР» засудив військовослужбовця до 12 років в’язниці«за шпигунство на користь іноземної держави». У повідомленні говориться, що «вироком Військового суду ЛНР громадянин України визнаний винним в скоєнні злочину проти основ конституційного ладу і безпеки держави, передбаченого ст. 336 КК ЛНР (шпигунство, тобто передача і збирання за завданням іноземної розвідки відомостей для використання їх проти безпеки ЛНР)».

14 грудня 2017 року в прес-службі так званої «генеральної прокуратури ДНР» повідомили, що вироком «військового трибуналу ДНР» мешканець Донецька був визнаний винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 321 «кримінального кодексу ДНР» (шпигунство) і засуджений до 11 років позбавлення волі. Засуджений, нібито, виконуючи завдання СБУ, в період з лютого по жовтень 2016 року здійснював збір та подальшу передачу електронною поштою відомостей про переміщення військової техніки і про військовослужбовців «ДНР», які перебувають на лікуванні в медичних установах, а також про військовослужбовців з числа абітурієнтів Донецької академії автомобільного транспорту, де він працював.

5 грудня 2017 року прес-служба «МДБ ДНР» повідомила, що мешканець Донецька Валерій Романченко, 27 березня 1962 року народження, затриманий співробітниками так званих «спецслужб ДНР» за підозрою в шпигунстві. Романченко нібито здійснював фото- і відеофіксацію військових частин, техніки та інших військових об’єктів «ДНР», а також здійснював збір інформації про цивільнi об’єкти інфраструктури і зв’язку.

8 грудня 2017 року «МДБ ДНР» повідомило, що за підозрою в державній зраді на користь українських спецслужб затримана подружня пара з Донецька: Кочмурадов Андрій Анатолійович і Лазарєва Олена Вікторівна. Лазарева працювала в нейрохірургічному відділенні Донецького клінічного територіального медичного об’єднання та звинувачується в передачі СБУ даних про військовослужбовців «ДНР», що знаходяться на лікуванні. Чоловік затриманої, нібито, постачав спецслужбам Києва персональні дані абонентів, працюючи в інтернет компанії.

29 грудня 2017 року ЗМІ «ДНР» повідомили, що «спецслужби» затримали групу осіб, які використовували обладнання стільникового оператора «Фенікс»для здійснення зашифрованих викликів. «Спецслужби ДНР» припускають, що «дана схема використовується співробітниками спецслужб України для координації дій агентури і диверсійних груп на території ДНР, а також з її допомогою здійснюються дзвінки з фіктивними погрозами про терористичні акти».

 

2. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

На території, контрольованій незаконними збройними формуваннями «ЛНР» і «ДНР», так звана «влада» і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результати їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

22 грудня 2017 року ЗМІ «ДНР» повідомили, що 45440 співробітників підприємств, які в березні цього року перейшли під зовнішнє управління «ДНР», стали членами профспілок.

 

3. Примус до членства в «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» та «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

На територіях, підконтрольних членам незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», активно ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях.

Так званий «громадський рух «Мир Луганщині» прийняв до своїх лав 100-тисячного учасника, мешканця Стаханова Антона Токарєва. Про це 29 грудня повідомили в прес-центрі «ГР «Мир Луганщині».

У так званій «ДНР», на підприємствах підконтрольних раніше Україні, а нині захоплених проросійськими бойовиками, після введення на них так званого «зовнішнього управління», триває залучення співробітників в «громадський рух» «Донецька республіка». Так ряди ГР «Донецька республіка» в грудні поповнили 10 співробітників Зуївської теплової електростанції і 10 співробітників Харцизького трубного заводу.

На територіях, підконтрольних незаконним збройним формуванням «Л/ДНР», так звана «влада» продовжує залучати дітей до пропагандистських акцій.

Так 15 грудня 2017 року в Первомайську в акції «Свічка пам’яті», присвяченій дню пам’яті російських журналістів, які загинули на сході України, брали участь школярі з загону дитячо-юнацької організації «Молода гвардія» ГР «Мир Луганщині», відкритого на базі Первомайської спеціалізованої середньої школи № 6.

1

20 грудня 2017 року в Луганську в день 100-річчя ВНК (Всеросійська надзвичайна комісія – пізніше названа КДБ) біля пам’ятника Дзержинському був проведений мітинг, в якому взяли участь «близько 100 осіб активістів, комуністів і комсомольців». У мітингу брали участь діти.

2

 

 4. Порушення прав власності

У листопаді 2017 року, на територіях «ДНР» і «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в грудні так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 30 оголошень про пошук власників різної власності.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».