obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-mailchimp

Подивитись PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_401d486a6aeb15

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/wnei87tn5s604si/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-veresen-2018.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_5f59c4ee1b0245

Скачать PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/c64fww3u1ton13a/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-sentjabr_2018.pdf?dl=1

PDF in English >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_759a8b91f26030

PDF in English (download) >>>
https://www.dropbox.com/s/36z6tyd5a7u9e45/human-rights-violations-monitoring-in-the-non-government-controlled-areas-of-luhansk-and-donetsk-regions-september-2018.pdf?dl=1

 

У вересні 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, залучення неповнолітніх в пропаганду. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

 

1. Незаконні арешти, затримання і обмеження свободи пересування

1 вересня 2018 року представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Павло Лисянський з посиланням на власні джерела повідомив, що в окупованому Донецьку бойовики затримали 14 осіб, звинувачуючи їх у підготовці замаху на Олександра Захарченко. Четверо затриманих під тортурами зізналися у співпраці з Україною.

2 вересня 2018 року представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Павло Лисянський повідомив українським ЗМІ, що бойовики так званої «ДНР» («Донецька народна республіка») затримали двох чоловіків на Контрольному пункті в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування і відправили їх в комендатуру.

3 вересня 2018 року пропав співробітник Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «Хвиля» Андрій Яровий. За неофіційними даними він був затриманий на окупованій території Луганської області, підконтрольної окупаційній адміністрації РФ.

7 вересня 2018 року в Макіївці за підозрою в паплюженні пам’ятника шахтарям, загиблим в роки Великої Вітчизняної війни, була затримана група підлітків 14-16 років. Припускається, що вони були завербовані спецслужбами України. Східна Правозахисна Група з’ясувала, що до того, що трапилося, були причетні двоє дев’ятирічних підлітків. 12 вересня так звані силовики «ДНР» заявили, що даний інцидент є випадковістю і необережними діями підлітків, і інформацію про розвідувальну групу спростували.

12 вересня 2018 року на КПВВ «Станиця Луганська» до правоохоронців звернувся з проханням про допомогу 33-річний чоловік, який був одягнений тільки в нижню білизну. Житель Антрациту розповів поліцейським про тортури працівниками «Міністерства державної безпеки (МДБ) ЛНР (Луганська народна республіка)», які майже два місяці намагалися вибити зізнання в терактах на окупованій території, підконтрольній окупаційній адміністрації РФ, і співпраці зі спецслужбами України.

З 15 по 16 вересня 2018 року на окупованій території Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, в ході проведення «оперативно-профілактичної операції» «Нічне місто» за порушення комендантської години було затримано 359 осіб.

 

2. Примушування до членства в «громадських» організаціях та участь у «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей в пропаганду

В окупованих Донецькій і Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями РФ, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

1 вересня 2018 року в Лутугине пройшов захід під назвою «Донбас нескорений!», приурочене до четвертої річниці окупації Лутугинського району проросійськими військовими формуваннями, на яке були залучені діти та учні шкіл.

У Луганську 1 вересня 2018 року в школі №32 представник так званої «народної міліції ЛНР» підполковник Андрій Марочко відвідав урочисту лінійку і провів урок мужності для першокласників.

3 вересня 2018 року на території Луганської області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, було встановлено «День Невідомого Солдата — захисника Луганській Народної Республіки». Вже 5 вересня 2018 року в Стаханові була проведена акція пам’яті до «дня невідомого солдата». У заході брали участь школярі і студенти навчальних закладів міста.

10000201000002DC0000019C359C865B0D52039C

Подібні акції були проведені і в інших містах Луганської області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ: в Луганську, Антрациті, Красному Лучі, Первомайську, Перевальську, Свердловську.

У вересні на території Луганської області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, активно відзначалася 75-а річниця визволення області від німецько-фашистських загарбників. На заходи, присвячені цій даті, активно залучалися діти і неповнолітня молодь.

Так, 2 вересня 2018 року мітинг, присвячений цій даті, відбувся біля пам’ятника «Комбат». Повідомляється, що в заході взяли участь «представники трудових колективів, учні освітніх установ, офіційні особи та почесні гості району».

28 вересня 2018 року в Ровеньках біля меморіалу «Слава» відбувся мітинг, присвячений 76-й річниці від дня створення антифашистської підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

10000201000002DD0000019C69DBE2F4D2340573

8 вересня 2018 року в окупованому Донецьку біля меморіалу «Твоїм визволителям, Донбас» в парку імені Ленінського комсомолу також пройшов мітинг з нагоди 75-ї річниці визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.

Окупаційна адміністрація РФ в окупованій Донецькій області збільшує чисельність так званого громадського руху «Донецька Республіка» за рахунок працівників бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

Так, 28 вересня 2018 року, в «громадської приймальні громадського руху «Донецька Республіка» в Єнакієво пройшло вручення 9 членських квитків співробітникам Єнакіївського управління по газопостачанню та газифікації компанії «Донбасгаз».

29 вересня 2018 року відбулося вручення 23 членських квитків «громадського руху «Донецька Республіка» співробітникам госпрозрахункової стоматологічної поліклініки міста Горлівки.

 

3. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації РФ і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

4 вересня 2018 року так звана «рада міністрів ЛНР» скоротила термін процедури державної реєстрації прав на землю до 14 днів. А також затвердила «тимчасовий порядок» електронного декларування товарів за допомогою телекомунікаційного зв’язку.

10 вересня 2018 року набули чинності два «закони ДНР»: «Про прокуратуру» та «Про статус суддів», які були прийняті так званою «народною радою ДНР» на пленарному засіданні 31 серпня 2018 року.

21 вересня 2018 року прес-служба так званого «міністерства юстиції ДНР» повідомила, що співробітники відділів реєстрації актів цивільного стану з початку року видали понад 7604 свідоцтва про народження, 3098 свідоцтв про шлюб і зареєстровано 174 документа про зміну імені.

 

4. Порушення прав власності

У серпні 2018 року, на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» у вересні 2018 року, так званим «державним комітетом податків та зборів» було розміщено 12 оголошень про пошук власників різної власності – рухомого або нерухомого майна.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

 

5. Порушення права на свободу віросповідань

Так зване «МВС ЛНР», окупованої Луганської області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, в Красному Лучі заборонило діяльність «Церкви євангельських християн-баптистів «Відродження». Група в Facebook «ЛНР | ХРОНИКИ ДУРДОМУ» повідомляє, що «поліція ЛНР» увірвалася в молитовний будинок під час проведення служби.

26 вересня 2018 року на території окупованої Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, так званий «верховний суд ДНР» ухвалив заборонити діяльність релігійного об’єднання «Свідки Єгови» в зв’язку із здійсненням цим релігійним об’єднанням екстремістської діяльності.

______________________

Моніторинг підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в партнерстві з німецькою неурядовою організацією DRA.

Думка авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією МЗС Німеччини.